Home » W zdrowym ciele zdrowy duch - ruszaj się i ćwicz! » O uczucie w związku trzeba zadbać zanim będzie za późno i podjąć razem z mężem, żoną leczenie u psychologa

O uczucie w związku trzeba zadbać zanim będzie za późno i podjąć razem z mężem, żoną leczenie u psychologa

psychoterapeuta
Ostatnio terapia stała się dosyć powszechnie stosowana. Dzięki terapii możemy polepszyć jakość życia. Na psychoterapię możemy uczęszczać wówczas kiedy chcemy lepiej poznać samych siebie a także wówczas kiedy chcemy nauczyć się dawać sobie radę z różnymi emocjami.

mowa
Źródło: flickr.com
(sprawdź w jakich sytuacjach może pomóc psychiatra dziecięcy w GabClinic.com), sprawia, że poczujemy się lepiej we własnej skórze, pomaga nauczyć się odczuwania zadowolenia z pracy zawodowej. Dzięki terapii możemy posiąść umiejętność jak radzić sobie w relacjach z otoczeniem i z bliskimi. Trudne chwile w małżeństwie są bardzo zagmatwane i złożone, niełatwo jest niekiedy samemu je rozwiązać.

Doświadczenie wielu osób dowodzi, że w układach z przyjaciółmi radzimy sobie raczej na dobrym poziomie, ale kłopoty w związku są czasami tak bardzo patowe, że w ogóle sobie z nimi nie radzimy.

Wówczas gdy składamy przysięgę małżeńską, większa część z nas robi to z silnym przekonaniem i nadzieją w to, że słów obietnicy ślubnej dochowa. Czasami jednak, zdarza się naruszyć składaną obietnicę wierności. Osoba zdradzona, czuje się oszukana i skrzywdzona. Bardzo często nie jest w stanie sama unieść ciężaru, jakim została obarczona, czuje jakby świat legł w gruzach. Zdrada w małżeństwie obarcza obu małżonków. W takich chwilach zarówno zdradzony jak i zdradzający mają coś do zrobienia. Budowanie udanego związku zależy tylko od małżonków. Psychoterapia Katowice może wskazać pacjentom najlepszą drogę ku temu.

Takie niełatwe okoliczności w rodzinie, w których pojawia się niewierność jednego z małżonków, sprawiają, że następuje rozłam w związku. Wówczas pojawia się szansa pracy nad związkiem i szansa na jego dalszy rozwój, na uzewnętrznienie się głębszego uczucia. Czasami jest to objaw, że pora zakończyć wspólnie tworzony dom i czas rozpocząć nowe życie. W takich zawiłych dla nas chwilach powinniśmy umówić się na rozmowę do psychoterapeuty. Pomóc tu może dobry psycholog Katowice i w zależności od konkretnego problemu, może to być psychoterapia indywidualna lub terapia pary.