Home » W zdrowym ciele zdrowy duch - ruszaj się i ćwicz! » Pożądane rezultaty dzięki masażom

Pożądane rezultaty dzięki masażom

Masażystka
Masaż leczniczy polegający na wykorzystywaniu dotyku w celu sprawienia uczucia odprężenia i wybornego nastroju. Masaż zdrowotny wspiera się na technikach masażu klasycznego. Używa się go dla zmniejszenia sztywności, naprężenia i bólu mięśni, korzystny szczególnie sportowcom.

W masażach leczniczych używa się charakterystyczne metody wykorzystywane w terapii ręcznej. Masaże lecznicze (Centrum Nature – zobacz) przynoszą wyjątkowo korzystne efekty w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, ograniczeń ruchomości stawów, zakłóceń krążenia przeciągłych stanów zapalnych stawów, mięśni, ścięgien więzadeł i torebek stawowych, oraz schorzeń reumatoidalnych i zwyrodnieniowych.

Gabinet masażu
Autor: CA Dept of Insurance
Źródło: http://www.flickr.com

Masaże lecznicze to znane od tysiącleci impulsy fizykalne, które rozwijają należyty wpływ na cały ustrój. Wykorzystując techniki masażu klasycznego oraz techniki leczenia manualnego jest możliwość przeprowadzić zabiegi zdrowotne dostosowane do wskazań medycznych, jakie wyznacza lekarz prowadzący, także ukierunkowane na otrzymanie należytego rezultatu terapeutycznego. Masaże (sprawdź EncePence Wrocław) lecznicze w Warszawie http://www.centrumnature.pl/masaze-lecznicze.html robione są przy zastosowaniu dłoni masażysty, co zezwala na diagnozę reaktywności masowanych tkanek. Dłonie masażysty są niezastąpionym sprzętem służącym do dozowania dobranych technik masażu leczniczego. Aplikuje on siłę nacisku i rodzaj techniki w zależności od masowanej okolicy i wrażliwości chorego. Prawidłowy masaż leczniczy przeprowadza się seriami i tylko w takim przypadku jest możliwość spodziewać się jego zdrowotnego działania. Kiedy zabieg taki wykonany jest wyłącznie jeden raz, będzie on posiadał oddziaływanie zaledwie ochronne.

Masaże lecznicze przynoszą dużo pozytywnych następstw. Osłabiają napięcie mięśniowe, działając tym samym przeciwbólowo i rozluźniająco, ożywiają również regenerację mięśni, a również korygują ich elastyczność. Oddziaływają również pozytywnie na powierzchowność skóry, polepszają krążenie. Masaże lecznicze wywierają też aktywność na system nerwowy za pośrednictwem okrężnych włókien czuciowych i w zależności od natężenia aplikowanych technik, może działać pobudzająco, ewentualnie uspokajająco.

Więcej szczegółów tu: https://plus.google.com/118437587721914257113/about Centrum Nature – masaże lecznicze