Najważniejszą sprawą dla każdego rodzica jest zdrowie własnego dziecka – warto w mieszkaniu trzymać podstawową apteczkę, aby uchronić swoją pociechę

Małe dzieci często wystawione są na różnego rodzaju infekcje, ponieważ nadal kształtuje się ich system immunologiczny, a one same każdego dnia stykają się z nowymi zarazkami.

Niektóre infekcje mogą przeobrazić się w coś niebezpiecznego, dlatego każda zapobiegliwa mama musi trzymać rękę na pulsie i w razie potrzeby dać odpowiedni medykament.
Niemowlaki nierzadko płaczą z powodu kataru. U niemowląt wydmuchanie noska nie wchodzi niestety w grę w temacie Katarku Plus (w temacie Katarku Plus). Przez katar nie mogą zasnąć i ciągle płaczą. Dlatego możemy wówczas zakupić świetny aspirator Katarek plus dzięki któremu sprawnie odciągniemy całą wydzielinę z noska maluszka. Całe urządzenie wydaje się być niezwykle proste w obsłudze i możemy je normalnie myć, wobec czego jest higieniczne. Aspirator przyłącza się do domowego odkurzacza o mocy do 1800 W.
woda jonizowana

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

U najmłodszych istotna jest także walka z próchnicą. Dlatego należy kupić Elmex żel do fluoryzacji, który możemy używać już od 6 roku życia zobacz tutaj (zobacz tutaj). Żel trzeba stosować codziennie, identycznie jak pastę do zębów – czyli umieszczamy na szczoteczkę i myjemy zęby przez mniej więcej 2 minuty. Maluchy do ósmego roku życia po użyciu żelu muszą oczyścić usta wodą, a starsze dzieci nie powinny już tego czynić.

Elmex remineralizuje szkliwo i wzmacnia je na lata. Dzięki temu będziemy dbać o zęby swoje oraz własnych dzieci. Jest to tym ważniejsze w obecnych czasach, gdyż nasza dieta jest niezwykle bogata w cukry.