Home » W zdrowym ciele zdrowy duch - ruszaj się i ćwicz! » Obecne leczenie wad wzroku. Skuteczne metody.

Obecne leczenie wad wzroku. Skuteczne metody.

okulista
Kiedy borykamy się z poważną wadą wzroku lub taką, która bardzo mocno przeszkadza np. w pracy, warto rozważyć korekcję wzroku. O zakwalifikowaniu danego chorego do operacji podejmuje decyzję okulista mający specjalizację z chirurgii refrakcyjnej. Bywa, że kwalifikacji dokonują lekarze, jacy osobiście nie robią korekt, więc diagnozę dobrze jest jeszcze potwierdzić. Jak się przygotować do operacji i ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

sprzęt okulistyczny
Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
To oczywiste, że na początku musimy omówić nasz problem z lekarzem. Upewnienie się, czy nie mamy żadnych przeciwwskazań oraz bieżące badania naszego stanu zdrowia to istotna rzecz. Przygotowanie się do laserowej korekty wzroku nie wymaga od pacjenta żadnych szczególnych obostrzeń, zachowania diety itp., ponieważ pacjenci nie są usypiani przed operacją – anestezjolog nie musi być obecny podczas zabiegu. Do oka pacjenta podawane są krople znieczulające, jakie sprawiają, że zabieg jest bezbolesny. Pacjent operowany jest w pozycji leżącej. Głowa osoby operowanej musi być ułożona na konkretnej podkładce zabezpieczającej poruszanie się, a powieki chroni się przed mruganiem. Zabieg jest wykonywany w sali zabiegowej która posiada laser. Zabieg trwa kilkanaście minut, natomiast sama korekta laserem to jedynie kilkanaście sekund. Nad właściwym przebiegiem zabiegu czuwa także zbiór kamer i mikroskopów. Pacjent około godzinę po zabiegu wraca do domu. W klinikach, w jakich przeprowadzana jest laserowa korekcja wzroku, warto wcześniej rozeznać się w cenach i metodach korekcji. Musimy mieć niezbędne informacje i czuć, że wszystko dzieje się bardzo fachowo i szybko oraz że lekarz rzeczowo odpowiada na nasze pytania. Oczywiście trzeba z pewnością dowiedzieć się, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku i czy koszt jest uzależniony od wady wzroku.

http://optegra.com.pl/Zabiegi/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzroku
Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com
Po skończonym zabiegu takim jak laserowa korekcja wzroku, szkła, ściereczki, soczewki, płyny, pudełeczka i wszelkie takie zabiegi „porządkowe” będą się zaliczały do minionej przeszłości. Trzeba jedynie stosować się do wszelkich zaleceń, aby cieszyć się świetnym wzrokiem przez wiele lat po zabiegu.