Rafting Przełomem Bardzkim. Przełom Bardzki – cudo sudeckie. Spływy kajakiem – dla kogo ?

Górskie spływy kajakowe nie bez przyczyny robią się coraz to bardziej modne. Jest to kapitalne połączenie rekreacji a także sportu. Rafting to obowiązkowy punkt na mapie wagabundów szukających wrażeń, z dala od cywilizacyjnego zgiełku. Rafting na przełomie bardzkim ze względu na położenie jest szczególnie interesujący. Bardo leży na przełomie gór sudeckich. Specyficzna topologia wodna powoduje, że pomiędzy marcem a październikiem podczas gdy stan wód w tychże okolicach jest większy będzie to wyśnione miejsce na spływ.

W kajaku

Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com
Spływ Bardo jest eskapadą pięcioma meandrami, przepoławiającymi góry Bardzkie, obnażając skały wielkie na paręnaście metrów. Lasy schodzą swoją zielenią do samej rzeki, łąki swoimi odcieniami oraz wonią zapierają dech w piersiach. To wszystko w ciszy zakłóconej tylko pieśnią ptaków, szumem drzew oraz pluskiem wody. Spływy kajakowe mogą być idealną formą spędzenia czasu wolnego. Sprawdź sam zobacz opis.

Co ważne, pływać pontonem może prawie każdy. Na pewno dobrze jest wcześniej troszeczkę rozruszać mięśnie, szczególnie partie barkowe, jednak w wypadku prostych tras liczy się technika wiosłowania, nie zaś sama siła. Toteż nawet ludzie w wieku emerytalnym wybierają tenże rodzaj odpoczynku, szczególnie iż jest on polecany także przez kardiologów, jako świetny trening na wzmocnienie serca. Również dzieci bez kłopotu dadzą sobie radę z pływaniem kajakiem, rzecz jasna pod dozorem osoby pełnoletniej (aczkolwiek ważne jest, żeby rodzice bądź opiekunowie posiadali już jakiekolwiek doświadczenie, żeby na spokojnie instruować swoje pociechy).

Nader istotny zdaje się też stosowny dobór trasy. Osoby niedoświadczone, słabe fizycznie oraz rodziny z dziećmi winny wybierać spływy kajakowe organizowane na nizinnych rzeczkach, o spokojnym prądzie albo szlaki niedużych kanałów.

Zainteresowały Cię wiadomości opublikowane w naszym artykule? Zapewne przyda Ci się również dodatkowe czytanie. Nie ociągaj się zatem i przejdź do następnej witryny.

Zdecydowanie musimy omijać rzeki szybko płynące, rwące górskie rzeczki, rzeki z wieloma przeszkodami, w rodzaju powalone drzewa czy też zepsute jazy, a także rzeki albo jeziora ze szczeblami wodnymi. W tej firmie dowiesz się wszystkiego ciekawe informacje. Trzeba także mieć na względzie, iż na większych akwenach zachodzi możność wystąpienia wielkiej fali.

Odpowiednio przygotowywane spływy pontonowe mogą dać uczestnikom faktycznie pamiętne przeżycia. Jeżeli ktoś da się skusić na spływ pontonowy, to do tejże formy wypoczynku będzie powracać.