Kim jest trener personalny, jakie ma kompetencje? Czy warto nim zostać, czy jest to łatwe?

Może i zawód trenera indywidualnego wydaje się aktualnie wielu osobom dość dziwaczny, lecz staje się on coraz bardziej popularny. Coraz więcej osób więc ma plany, aby zacząć współpracę z trenerem albo samemu pragnie wykonywać taki zawód. Na czym polega taka praca i czy łatwo zostać takim trenerem? Taki fachowiec jednorazowo współpracuje jedynie z jedną osobą naraz, bardzo angażuje się w jej rozwój, układa więc jej dietę, stwarza ćwiczenia i sprawdza ich wykonywanie.

trener

Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com

Jego zadaniem jest wsparcie klienta w uzyskaniu pewnych określonych celów, przykładowo może to być zrzucenie kilku kilogramów lub wymodelowanie sylwetki. Klient może przy tym wybierać na przykład trening instruktażowy albo regularne treningi pod okiem instruktora. Pierwsza możliwość to spotkania w trakcie którego trener indywidualny Warszawa informuje zainteresowaną osobę, jakiego typu ćwiczenia powinien robić. Ćwiczenia tego rodzaju jednak robi on cały czas samodzielnie. Kolejna opcja ma tego typu zaletę, że nadzór instruktora zmusza nad do poprawnego wykonywania zaleceń, to sprawia, że wyniki będą szybsze i bardziej wyraźne.serwis internetowy projekty grafiki na samochody projekty grafiki na samochodyTroszczy się on też o poprawne ich wykonywanie, jest to niezwykle ważna kwestia, gdyż niewłaściwa gimnastyka może doprowadzić do problemów zdrowotnych. Paca takiego typu jest dosyć przyjemna, możemy bowiem trenować w domu, na siłowni lub na powietrzu. Rzeczywistą furorę zaś robią ostatnio e-treningi, czyli szkolenia oferowane przez internet. Jednakowoż nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ze specjalistą. Jest bardzo dużo miejsc, gdzie można spotkać się z tego typu osobą jak trener indywidualny Warszawa .

siłownia

Autor: Residorm Öğrenci Yurdu
Źródło: http://www.flickr.com

By być trenerem indywidualnym nie trzeba kończyć żadnej szkoły, choć istnieje dużo kursów, zaś niektóre z uczelni zapewniają też doszkalające sportowców kierunki, jakie są coraz bardziej powszechne. Najbardziej istotne są jednakże wiedza i praktyka, jednocześnie dobry trener powinien mieć też doskonały kontakt z ludźmi oraz znać się na psychice. W innym razie będzie mu ciężko zmotywować innych do pracy. Trzeba o tym pamiętać, kiedy w planach mamy bycie trenerem personalnym.