Hipoterapia jako potencjały niespotykane w pozostałych metodach rehabilitacji

Na koniu można miło spędzać czas, ale można też przełamywać lęki, uczyć się relaksowania mięśni. hipoterapia przynosi możliwości niedostępne w różnych metodach rehabilitacji.

Hipoterapia Warszawa sprzyja temu, by przywrócić choremu zdrowie i sprawność cielesną, również umysłową za pomocą jazdy konnej. Winna być wykonywana przez wykształconego terapeutę na zlecenie medyka o kaniach halenowskich (o kaniach halenowskich). Hipoterapia to idealna rehabilitacja uzupełniająca kluczowe przedsięwzięcia lecznicze i rehabilitacyjne, jednak trzeba pamiętać o tym, że są przeciwwskazania do jej wdrożenia. W związku z tym nie można jej wykorzystywać bez aprobaty lekarza prowadzącego danego pacjenta.
Jednakowo jak nie każdy człowiek może prowadzić zabieg hipoterapeutyczny, tak i nie każdy koń jest w stanie być wykorzystany w tej pracy. Od człowieka wymagamy należytej wiedzy i empatii, a od konia należytego usposobienia, zgodnego ruchu i starannego specjalistycznego przygotowania. Tak przygotowaną kadrę spotykamy w stadninie Kanie Helenowskie zobacz więcej na www.patataj.com (zobacz więcej na www.patataj.com) i jego potęga terapeutyczna tkwi w jego sposobie ruszania się, charakterze i usposobieniu. Jazda na koniu to nieustanne ćwiczenie stabilności. Na dodatek tryb, w jaki koń się porusza uaktywnia indywidualne partie mięśni jeźdźca. Gimnastyka lecznicza na koniu poruszającym się stępem ma na celu udoskonalenie ruchowe, prowadzona jest przez fizjoterapeutę, względnie pod jego kierunkiem.

Sklep z ubraniami

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Koń może zamienić materac, piłkę, wałek, drabinę do podciągania.

Dzięki hipoterapii zachodzi zmniejszenie zaburzeń równowagi, powiększenie możności samodzielnego poruszania się. Hipoterapia to zabawa i rehabilitacja.