Aktywny wypoczynek w polskich górach

Góry Stołowe

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl
O wakacjach rozmyślamy okrągły rok. Gdy dłużące się zimowe godziny nam doskwierają, łapiemy za foldery agencji turystycznych i patrzymy na cudowne obrazki. Zazwyczaj są to malownicze widoki z lazurowym morzem w tle. Od lat ogromną popularnością cieszą się wakacje za granicą , w słynnych kurortach. Uwielbiamy Grecję, Włochy, Egipt,oraz Tunezję, czy Turcję. Przyzwyczailiśmy się do błogiego lenistwa nad morzem i tylko w ten sposób wyobrażamy sobie udany urlop.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com

Może jednak warto skusić się na coś odmiennego? Zmieńmy odwieczne nawyki i wyruszmy na wycieczkę w góry. Polska nie może pochwalić się atrakcyjnym wybrzeżem, głównie ze względu na zmienną pogodę. Za to naszym górom niczego nie można zarzucić. Można przeżyć cudowne dni wśród majestatycznych wzniesień. Góry są piękne i zajmujące nie tylko zimą, kiedy szusujemy po ośnieżonych stokach. Też latem można ciekawie spędzić tu wakacje.

Jeżeli targają nami jakieś wątpliwości, rozeznajmy się wśród rodziny. Na pewno ktoś zaproponuje nam uroczy pensjonat, w którym dobrze wypoczniemy. Noclegi w górach to wyjątkowa okazja, by odkryć tradycje tutejszych mieszkańców. Góralski wystrój pokoi pozwoli nam bardziej wczuć się w niepowtarzalną atmosferę, jaka panuje w górach. Mamy możliwość spróbować regionalnych przysmaków, które są w górach chętnie serwowane. Mieszkańcy tych terenów bardzo lubią chwalić się swoją ciekawą kulturą.

Kiedy myślimy o górach w naszym kraju, mamy na uwadze najczęściej Tatry i Zakopane. Bardzo często zapominamy o Sudetach, które także mają dużo do zaproponowania turystom. To doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy chcą pochodzić po górach, lecz nie są wytrawnymi piechurami. Sudety nie sprawią nam dużych kłopotów. Będą nas za to cieszyć pięknymi pejzażami. Również to pasmo ma swoją stolicę, którą jest bez wątpienia Karpacz. Miejscowość, dzięki turystom, rozkwita i rozrasta się bardzo dynamicznie. Wyrastają ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz nowe hotele, dlatego bardzo różne noclegi (noclegi na podlasiu) w Karpaczu nie stanowią najmniejszego problemu. Trzeba jedynie wystarczająco wcześniej zarezerwować apartament.