
Dobrym przykładem lokalizacji, która znacznie skorzystała na różnych formach dofinansowania, są m.in. Bieszczady. W świadomości wielu turystów obszar ten stanowił synonim zarówno jednego z niewielu miejsc, gdzie natura ciągle jest nieskrępowana przez człowieka i gdzie dalej można zobaczyć w leśnej głuszy dzikie zwierzęta, jak również sporo osób sądziło, że trudno znaleźć tam niedrogi lokal o wysokim standardzie (co zwykle było prawdą). Od kilku ostatnich lat Bieszczady przyciągają tysiące turystów, zwłaszcza tych, którzy nieco poznali już te obszary, jednak zamarzyli poznać nowe szlaki turystyczne, udostępnione właśnie dzięki dotacjom. Wraz z napływem turystów polepszyła się wyraźnie baza noclegowa: nie tylko powstało dużo nowych ośrodków, ale udało się poważnie odrestaurować wiele dawniejszych obiektów, które najlepsze lata miały już za sobą.
Jeżeli poszukujesz zbliżonych danych na omawiany wątek, to również rzuć okiem na santorini wakacje analogiczne serwisy, które podnoszą tę kwestię.
Oczywiście opisywana sytuacja ma miejsce w każdym zakątku Polski, który jest atrakcyjny dla turystów.
Branża turystyczna jest jednym z większych beneficjentów zmian, jakim ulega nasz kraj – nie tylko dzięki bogacącemu się społeczeństwu, które po prostu stać na częste wyjazdy, ale również dzięki możliwościom, które otworzyły się przed nią po znalezieniu dodatkowych funduszy. Dziś można głośno powiedzieć, że pod względem obiektów turystycznych, które mają odpowiednią infrastrukturę, nie ustępujemy konkurentom.