W jakie miejsca najlepiej udać się na wypoczynek? Na pewno Zakopane spełnia najbardziej ciekawe standardy w zakresie wypoczynku

Wisła to najważniejszy ze wszystkich zimowych kurortów w Polsce. Tu rok w rok na narty przyjeżdżają miłośnicy białego szaleństwa z całej Polski. Jednak nie tylko narciarze kochają Wisłę. To cudowny punkt wypadowy w Beskidach, co już dawniej docenili miłośnicy pieszych wycieczek w góry.

Góry

Autor: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Wisła to też miejscowość pełna interesujących zabytków oraz góralskiego folkloru. Liczne muzea oraz galerie gwarantują rozrywkę nawet tym, którym nie chce się wędrować górskimi szlakami i którzy na stokupojawiają się od czasu do czasu. Myślisz o idealnym miejscu na wyjazd? Nocleg w Wiśłe będą doskonałe. Sprawdź dlaczego – link.

interesującym miejscem do zobaczenia jest również Zakopane. Co bez wątpienia trzeba zwiedzić w tym cudownym mieście? Szczególnie znane tu muzea. Słynna „Atma” oraz wille związane z wybitnymi bywalcami Zakopanego (Witkiewiczem, Makuszyńskim czy Kasprowiczem) to nie tylko ciekawe zabytki góralskiej architektury i interesujące przedstawicielki wysoko szanowanego stylu zakopiańskiego. To muzea biograficzne, pełne osobistych pamiątek, dzięki którym ciekawiej możemy poznać tych, o których tak wiele pisano w szkolnych podręcznikach.

Interesującym punktem na mapie miasteczka jest cmentarz na Pęksowym Brzysku. W tym miejscu spoczywają ci wybitni mieszkańcy miasta. Znaczna ilość rozpoznawalnych nazwisk sprawia, że ów niewielki cmentarzyk jest jedną z najważniejszych nekropolii w całym kraju. Historia cmentarza zaczęła się w połowie XIX wieku. Od tej chwili pochowano tu wielu zasłużonych dla Podhala osobistości. Tu położony jest m.

Gdy dowiadujesz się o zawierającej fascynującą Ciebie treść nowej stronie, to wcześniej zweryfikuj info (https://entrevilles.pl/wesele-sopot/) w kontekście źródeł, z których czerpie ona wiadomości.

in. grób znanego lekarza i przyrodnika, Tytusa Chałubińskiego, legendarnego muzyka i gawędziarza Sabały, Stanisława Witkiewicza oraz Władysława Orkana. Leży tu także architekt Karol Stryjeński oraz Kornel Makuszyński. Swoje symboliczne groby mają na tym cmentarzu również Witkacy oraz założyciel Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Mariusz Zaruski.Sławne i znane osobistości a także wyjątkowe w swej formie groby ozdobione ludowymi świątkami najlepiej świadczą o niezwykłości tego miejsca.

Kolejnym symbolem Zakopanego jest Wielka Krokiew – najsłynniejsza w naszym kraju skocznia narciarska.

Jeśli zafascynował Cię ten wątek, zobacz dodatkowo inne nasze serwisy www, gdyż przedstawiają one zbliżony temat, zatem na pewno Cię zafascynują.

Jej architektem był słynny architekt Karol Stryjeński, a uroczyste otwarcie skoczni nastąpiło w 1925 roku. Od tego roku znana skocznia tworzy niezwykłą kartę w dziejach polskiego sportu. Liczne zawody, w tym Puchar Świata w skokach narciarskich przyczyniają się do tego, że Zakopane zimą jest pełne życia.