Pieniny – jeden z bardziej fascynujących regionów krajoznawczych Polski

Pieniny to pasmo górzyste, jakie znajduje się w łańcuchu Karpat. Pieniny od południa graniczą z Magurą Spiską, a od północy z Beskidem Sądeckim oraz Gorcami. Na wschodzie Pieniny graniczą z Kotliną Orawsko-Nowatorską. Pieniny są rejonem z obfitą fauną i florą, szata roślina w tym pasie jest niezmiernie zróżnicowana zaś oddziałuje na to w szczególności klimat, tworzywo wapienne, sąsiedztwo z Tatrami albo morfologia.

Pieniny

Autor: PolandMFA
Źródło: www.flickr.com
W Pieninach zdołamy zaobserwować także niezwykle duże bogactwo fauny. Żyje tam mnóstwo gatunków zwierząt, takich jak sarny, jelenie, żbiki, ptaki drapieżne, do tego również liczne gatunki płazów oraz zwierząt wodnych. Osoby, które cenią sobie poetyczne widoki oraz ciekawą faunę na pewno z zapałem wybiorą się na wyprawę w te rejony.

Turystyka w Pieninach także jest niesamowicie rozwijana, wskutek tego wybierając się w Pieniny z pewnością nudzić się nie będziesz.

Żeby zgłębić wiedzę na omawiany wątek obejrzyj stronę (http://atgroup.com.pl/dla-restauracji/obrusy-i-serwetki), która posiada fascynujące dane na prezentowany temat – wystarczy kliknąć!

Jest to drugie najchętniej zwiedzane miejsce w Polsce (wnet po Tatrach). O atrakcyjności tego regionu świadczą nie jedynie różnorodne pozytywy przyrodnicze, lecz również okazale rozwijana infrastruktura turystyczna i także baza noclegowa. O ile interesują cię Pieniny noclegi – które zarezerwujesz tu, to pewnie w rychły sposób odszukasz multum intrygujących miejsc noclegowych, przykładowo w hostelach, domkach czy pensjonatach i schroniskach turystycznych. Jeśli szczególnie interesuje Cię kwatera w schronisku to zalecamy takie miejsca, jak na przykład schronisko W Krościenisku czy schronisko PTTK „Trzy Korony”. Należałoby także zobaczyć jakie miejsca noclegowe mają do zaoferowania hotele i pensjonaty, albowiem również tych nie brak w ślicznych, romantycznych Pieninach. Rzecz jasna by wyjazd w Pieniny był definitywnie udany należałoby wcześniej odkryć i zająć nocleg, gdyż w tak obleganym rejonie turystycznym zastrzeżenie noclegu na ostatnią sekundę może być trochę kłopotliwa. Powinno się więc oszczędzić sobie kłopotów oraz zająć się tym wcześniej.