W jakie miejsce wyjechać na wypoczynek i nie wyczyścić portfela do zera

Gdy na dworze zaczyna pojawiać się cieplej, spora część rodaków zaczyna myśleć o dniach wolnych. Słoneczko sprawia, że myślimy o chwilach na świeżym powietrzu. Poszukujemy wyjątkowego miejsca. W jakie rejony warto wyjechać, gdy za oknem ciepłe dni?

szlaki górskie

Autor: arekz
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjątkowe miejsce to takie, gdzie można wybyć na każdy wypoczynek ( nowy hotel zakopane ) – na letnie miesiące i na ferie. Kiedy panuje mroźna zima, marzymy o snowboardzie. Wtedy wystarczy przewidzieć ilość dni wolnych, zasiąść przed laptopem, wpisać ‘kwatery karpacz’ lub ‘domki szklarska poręba’ i wyruszyć na podbój rodzimych gór – polecana witryna. Obie miejscowości posiadają wiele tras, na których zjeżdżać może każdy – kilkuletnie dziecko, nastoletnia latorośl, osoba dorosła. Idealne, dostosowane do wieku łatwe trasy i trudne szlaki. Można na nich zjeżdżać cały dzień. Zimą jednak szybciej zapada ciemność, warto więc ten późniejszy czas przeznaczyć na zwiedzanie albo – po prostu – pójść do pubu na piwo z goździkami. Późny wieczór natomiast warto spędzić, w którymś ze świetnych moteli lub prywatnych kwater.

karpacz

Autor: Rising Damp
Źródło: http://www.flickr.com

Kwatery karpacz, domki szklarska poręba – czy ciężko wybrać dobre miejsce?

Ależ skąd. Obie mieściny znane są z dobrych noclegów. Wielu mieszkańców przekształciło swoje domy prywatne w pokoje pod wynajem. Wielu dokonało inwestycji i stworzyło niewielkie ośrodki. Jeśli poszukujemy spokojnych ośrodków, w których nie ma tłumu, warto zdecydować się takie kwatery.

Należy podkreślić, że takie rozwiązanie bywa także przyjemniejsze dla naszego konta bankowego. Ceny za wynajem są znacznie mniejsze niż w dużych, lokalnych hotelach. Z kolei standard jest porównywalny bądź ten sam. tego typu miejsc jest także znacznie więcej, co powoduje, że możemy wybrać prawie każdy zakątek Karpacza czy Szklarskiej Poręby. Aby wybrać najlepsze dla nas umiejscowienie, warto skorzystać z wyszukiwarek noclegów, których w Sieci jest kilka. Można tam znaleźć oceny turystów, którzy przed nami zamieszkiwali dane miejsce. To ogromnie pomocna możliwość.

Skoro zatem na dworze robi się ciepło, warto skorzystać z tychże ofert i wybrać się w góry. Karpacz i Szklarska Poręba to miasta, które warto zwiedzić bez znaczenia na miesiąc. Doskonałe zimą i fantastyczne latem. Gwarantują piękny wypoczynek i wir atrakcji.