Wczasy w Beskidzie Sądeckim – Szczawnica

Jeżeli szukasz miejscowości, w której będziesz mógł spędzić sympatycznie czas, ale nie przepadasz za zgiełkiem popularnych kurortów, posiadamy dla Ciebie rewelacyjne miejsce.

parki

Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Szczawnica jest wyjątkowym miejscem na mapie Polski, kilometry od wielkomiejskiego zgiełku, leżącym w górach pienińskich. Przepiękna okolica inspiruje każdego do czynnego spędzania każdej chwili. Zdrowe oraz rześkie powietrze dodaje sił do życia i sprawia, iż wolniej się męczymy, gdyż nasze ciało jest mocniej dotlenione. Szczawnica jest położona niedaleko granicy ze Słowacją, z tego powodu możliwe że przydarzy się wam przeciąć granicę mimowolnie. Miasteczko jest idealnym bazą wypadową do wielu atrakcji, które tylko oczekują Ciebie – wejdź.

To przyciągający oko post, ale dodatkowo zgłąb też inny zbliżony oraz równie niebanalny materiał – my zalecamy to źródło.

W Szczawnicy odnajdą się kajakarze, w sezonie zimowym amatorzy narciarstwa oraz miłośnicy chodzenia po górach. Amatorzy kultury góralskiej także odnajdą swe miejsce, z tego powodu iż góralskie domki osada ochodzita Szczawnica ma tłumnie stojące. Miasteczko to albowiem jest dokładnie ojczyzną górali sądeckich, jacy do obecnych czasów licznie pasą swe stada owiec. Szczawnica szlaki turystyczne ma niebywale mocno rozbudowane, gdyż łączna ich długość wynosi bagatela pięćset kilometrów – czytaj więcej. Samo miasteczko leży w pobliżu Pienińskiego Parku Narodowego, jaki należy do najpiękniejszych parków na terenie Polski. Dyshonorem byłoby nie wspomnieć o słynnym uzdrowisku, z jakiego cała Szczawnica jest dzisiaj znana. Unikatowy tutejszy klimat, powodowany położeniem miejscowości w dolinie rzeki, sprawia iż chorzy prędzej oraz efektywniej wracają do zdrowia. Pijalnia wód mineralnych, która prosperuje od prawie pięciu wieków zaprasza turystów do skosztowania odrobiny wód o niesamowitych właściwościach leczniczych.

Na pewno każdy Polak odnajdzie w Szczawnicy i cudownych widokach Beskidu Sądeckiego i Pienin coś do czego będzie chciał wracać. Okolica jest przepełniona dziką zwierzyną, dlatego zatRzymując się blisko lasu, można podglądać dzikie zwierzęta wieczorami bez lunety.