O czym zawsze powinien pamiętać każdy doktor oraz jakie mogłyby być dziedziny?

Czy wiesz jak brzmi pierwsza zasada, jakiej uczą się słuchacze szkół wyższych medycyny? To wypowiedziane przez tak zwanego ojca nauk medycznych Hipokratesa łacińskie słowa: primo non nocere. Oznacza to, iż już w czasach starożytnych ludzie byli świadomi faktu, iż podobnie jak działania medyków mogłyby leczyć, tak potrafią również zaszkodzić.
Nasz organizm jest bowiem jednocześnie niezwykle delikatny i słaby, jednak z drugiej z kolei strony mocny oraz wytrzymały.

efektywne zapobieganie chandry jesiennej

Gdy dopada nas jesienna chandra, najchętniej lokujemy się przed telewizorem, owinięci kocem i pokrzepiamy się tabliczką czekolady. Kiedy za oknem robi się ponuro, nie chce się nam wychodzić z mieszkania, na szczęście są wypróbowane rozwiązania na poprawienie sobie kiepskiego samopoczucia. Nie czekajmy kiedy właśnie nas najdzie depresja jesienna, postarajmy się jej zapobiegać. Dużo zależy od nas samych. W wolnej chwili przejrzyjmy pismo o podróżach, oglądajmy fotki osobliwych wybrzeży, to z pewnością poprawi nam nastrój i odpędzi jesienną depresję.

Który rodzaj aktywności wybieramy najchętniej wiosną i latem?

Okres letni wielu osobom kojarzy się z błogim spędzaniem czasu wolnego nad morzem czy po prostu z dużą ilością snu i lenistwem. Dla niektórych ludzi jest to istotnie wyjście najbardziej korzystne, w szczególności jeśli w życiu codziennym mają męczącą pracę o charakterze fizycznym.