Dla kogo jest psychoterapia? Czy jesteśmy pewni, aby rozpocząć tę formę terapii? Co warto wiedzieć?

Korzystanie z pomocy psychologa stało się dziś dość popularne i niemal powszechne. Wybieramy się na terapię ze swoimi codziennymi trudnościami do rozwiązania i wszelkimi smutkami. Liczymy, że psychoterapeuta poprzez udzielenie nam wsparcia i pomocy zagwarantuje szybką ulgę w cierpieniu. Okazuje się jednak, że nie każda sytuacja kwalifikuje się na psychoterapię.

Continue reading

O uczucie w związku trzeba zadbać zanim będzie za późno i podjąć razem z mężem, żoną leczenie u psychologa

Ostatnio terapia stała się dosyć powszechnie stosowana. Dzięki terapii możemy polepszyć jakość życia. Na psychoterapię możemy uczęszczać wówczas kiedy chcemy lepiej poznać samych siebie a także wówczas kiedy chcemy nauczyć się dawać sobie radę z różnymi emocjami.

Continue reading

Leczenie psychoterapeutyczne w Małopolsce – co warto pamiętać

Współczesność niesie ze sobą dużo wygód, ale również pewną dozę wyzwań oraz stresu. Niektóre problemy związane ze schorzeniami psychicznymi albo nadmiarem stresu, takie jak depresja, uzależnienia bądź nerwica, zyskały w dwudziestym pierwszym wieku rangę schorzeń cywilizacyjnych. Szczęśliwie, ogrom z tych utrudnień da się przezwyciężyć , a także całkowicie wyleczyć – psychologia oraz psychiatria są teraz znacznie bardziej zaawansowane, niż wcześniej. Nie należy zatajać jakichkolwiek zadań ze zdrowiem – efektywna leczenie umie o wiele zwiększyć funkcjonowanie pacjentów.

Continue reading