Niesłabnąca popularność kierunków medycznych. Wybieranie dalszej drogi

Od kilkudziesięciu lat medycyna cieszy się bardzo dużą popularnością pośród młodzieży, która wybiera się na studia magisterskie. Ale ostatecznie duża selekcja w trakcie rekrutacji i późniejsza – pośród uczniów pierwszego roku sprawia, iż kierunek ten kończy dużo mniejsza niż niż na początku liczba studentów. Określona liczba tych szczęściarzy wybiera na specjalność, którą jest chirurgia.

Continue reading

Jeżeli przydarzy ci się poważna kontuzja, potrzebna może okazać się operacja i w efekcie rehabilitacja

Nieprzyjemna i dotkliwa kontuzja może przydarzyć się każdemu człowiekowi. Wyjątkowo narażone na wypadki są osoby, które prowadzą aktywne życie i uprawiają różnego rodzaju sporty, lecz tak naprawdę wypadek może zdarzyć się każdemu. Starczy, że na drogach oraz chodnikach zrobi się nieco ślisko, a już na pogotowiach chirurgicznych oraz ortopedycznych znajduje się więcej poszkodowanych.

Continue reading

Dyskomfort kolan? Idź do ortopedy

Dolegliwości bólowe w stawach mogą przytrafić się każdemu, nie tylko osobom profesjonalnie ćwiczącym. Styl życia dziś żyjących ludzi sprawia, iż są znacznie bardziej podatni na kontuzje oraz częściej cierpią na choroby zwyrodnieniowe, a w takich przypadkach pomóc może wyłącznie lekarz ortopeda z Artemedu Wrocław.

Continue reading