Dlaczego białko jest tak ważne dla człowieka? W których pokarmach znajdziemy go dużo?

fizjoterapeuta
Białko spełnia istotną funkcję w ciele człowieka. Razem z węglowodanami oraz tłuszczem jest głównym składnikiem odżywczym. Co dobrze jest w tej kwestii wiedzieć? Dlaczego ma tak duże znaczenie w diecie?
Należy zdawać sobie sprawę, jakiego typu zadanie ma do spełnienia białko w naszym organizmie, ażeby lepiej pojąć to, jakie jest ważne.

Continue reading “Dlaczego białko jest tak ważne dla człowieka? W których pokarmach znajdziemy go dużo?” »

Ciuchy termoaktywne – co to jest?

snowboard na śniegu
Przebywam w górskiej wiosce. Dla mnie krajobraz zielonych trójkątów za oknem, zamglonych o świcie, jest normą. To wcale nie oznacza nudy – kiedy dosięgasz wzrokiem gór nie potrzeba ci już telewizora, starczy odrobina uwagi. I mamy widowisko! Rankiem bywa, iż mgły podnoszą się jakby kurtyna w teatrze. Legendarną jest opinia, iż górale potrafią w sposób intuicyjny przewidywać pogodę.

Continue reading “Ciuchy termoaktywne – co to jest?” »

Do jakiego fachowca powinniśmy się udać, kiedy mamy problem z psychiką? Do psychiatry czy psychologa? Od czego jest to zależne?

Pacjent na kuszetce
Jak odczuwamy, iż nasze życie wymyka się spod kontroli, kiedy nie możemy już dłużej kontrolować swoich odczuć, kiedy wszystko wydaje się gorsze, i coraz bardziej bezsensowne – zdecydowanie warto wtedy odwiedzić lekarza.

Continue reading “Do jakiego fachowca powinniśmy się udać, kiedy mamy problem z psychiką? Do psychiatry czy psychologa? Od czego jest to zależne?” »

Kilka przydatnych informacji w temacie coraz powszechnie wykorzystywanej terapii manualnej.

maszynka do golenia
Nasze ciało składa się z dużej ilości różnych narządów, jakie ze sobą ściśle współpracują. Bardzo dobrze widoczne to będzie na przykładzie mięśni, ścięgien, kości i stawów, jakie razem tworzą aparat ruchu.

Continue reading “Kilka przydatnych informacji w temacie coraz powszechnie wykorzystywanej terapii manualnej.” »