Rehabilitacją nazywamy ogół działań, które wykonywane są w celu wznowienia konkretnemu choremu pełnej wydolności. W wielu przypadkach cel taki ogranicza się wyłącznie do zwiększenia komfortu, jeśli powrót do całkowitej wydolności nie jest już możliwy.
Czynności, jakie podejmowane są przez rehabilitantów mają za zadanie dostarczanie różnorodnych bodźców – są to zazwyczaj czynności z zakresu fizjoterapii, a zatem w pewien sposób stymuluje konkretne tkanki, co w założeniu ma niejako pobudzać je do poprawnego działania.

Źródło: http://www.flickr.com

W najwyższym stopniu znaną są zdecydowanie przypadki przywracania do sprawności po chorobie przebiegającej ze zredukowaniem ruchomości stawów, a zatem po zwichnięciach, skręceniach czy też złamaniu, przy czym także w schorzeniach kręgosłupa albo nietypowych dolegliwościach narządu ruchu, przykładowo przy tzw. „łokciu tenisisty”. W takiego rodzaju wypadkach konieczność przeprowadzenia zabiegów rehabilitacyjnych nie budzi żadnych wątpliwości.
Podobnie jest również w wypadku pacjentów po co poniektórych operacjach chirurgicznych, przykładowo w rekonstrukcji biernych elementów systemu ruchowego, po przeszczepach, które obejmują tkankę mięśniową albo po innego rodzaju operacjach ingerujących głęboko w mechanizmy układu ruchu.
Nie ociągaj się – jeśli zaciekawił Cię nasz tekst, to zachęcamy Cię do przejścia do wpisu autora (https://www.sosushi.pl/restauracja-sushi-rokietnica), by przyswoić kolejne niesamowite szczegóły.
W takich wypadkach rehabilitacja w początkowej fazie ma w założeniu zastąpić bodźcowanie mających miejsce przy wykonywaniu codziennych czynności, a gdyż są to tzw.
ruchy przeprowadzane w całkowicie kontrolowany sposób, dzięki nim można również znacznie lepiej przygotować organizm pacjenta do pracy w zwykłych warunkach wysilenia. Rehabilitacja jest wykorzystywana także w jeszcze innych przypadkach, niż te wymienione wyżej, dla przykładu we wszelkich schorzeniach przewlekłych czy też ostrych.