Preparaty dla kulturystów

Najczęstszym wyobrażeniem odżywek dla sportowców są zakazane preparaty przyspieszające rozrost mięśni, aż do nienaturalnych wielkości. Nic bardziej nieprawdziwego.

Dieta i sport

Autor: iStock
Źródło: iStock
Kulturystyka to niezwykle wymagająca dyscyplina. Na zawodach uczestnicy są oceniani nie tylko ze względu na muskulaturę, bardzo istotna jest także określona postawa, prezencja i jak najmniejsza tkanka tłuszczowa. W celu osiągnięcia tego, kulturyści sporządzają wraz z trenerem konkretny plan ćwiczeń na cały rok, a tuż przed zawodami przechodzą na rygorystyczną dietę eliminującą tkankę tłuszczową. Taki tryb życia jest bardzo męczący dla ciała, i zazwyczaj z tego względu sportowcy wykorzystują wiele typów preparatów wspomagających.

Zdrowie na pierwszym miejscu

W czasie diety redukcyjnej, organizm cierpi z powodu braku witamin i mikroelementów. Sportowcy pobierają je więc w formie pigułek czy płynów.

Interesujesz się owym tematem? Czytaj zatem dalej (http://www.pizzahut.pl/restauracje/wroclaw) o tym punkcie w kolejnym tekście, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Oprócz zestawu witamin, należy zadbać o równowagę między kwasami tłuszczowymi. Zazwyczaj polega to po prostu na dostarczeniu dostatecznej ilości kwasu omega 3. Jest to istotna czynność, dla utrzymania serca zawodnika w dobrej kondycji, żeby było w stanie przetransportować tlen do wszystkich mięśni.

Jak nie dać się chorobie?

Autor: Lifeline – Star Fitness
Źródło: Lifeline – Star Fitness

Oprócz serca, niezwykle znaczące jest utrzymanie stawów w odpowiedniej formie – zwłaszcza w czasie ostrych treningów. Stawy narażone na spore obciążenia szybciej ulegają zużyciu, co może znacznie skrócić karierę kulturysty. Dla utrzymania stawów w odpowiedniej kondycji, stosuje się specjalne suplementy diety z dużą ilością białka kolagenowego. Jednym z takich suplementów jest popularny wśród sportowców flexit.

Mięśnie są równie ważne

Poprawienie rzeźby i przyspieszony przyrost mięśni w naturalny sposób jest możliwe, zawodnicy korzystają głównie ze środków, które przyspieszają produkcję tlenku azotu w organizmie. Ma to zwiększyć ukrwienie mięśni, co z kolei powoduje zwiększenie skuteczności treningu. Są to ponadto środki wykorzystywane przez sportowców uprawiających sporty siłowe, gwarantują one bowiem znaczny wzrost siły i energii. Środki takie zazwyczaj bierze się przed treningiem, mają postać łatwo wchłanialnych tabletek. Najchętniej wybieranym środkiem stosowanym przez zawodników jest nitrobolon

.