Permanentne bóle pleców czy stawów są po prostu sygnałem, że powinniśmy zapisać się na wizytę do fizjoterapeuty

Niejedna osoba, która odczuwa przewlekły ból w swym ciele, powinna zapisać się do specjalisty, żeby ten mógł rozwiązać problem.
Osoby, które miały wypadek albo uległy dużej kontuzji, z pewnością czują bóle kończyn czy różnych innych części w ciele.

Gabinet, zestaw mebli biurowych

Autor: Atelier Nocca Design
Źródło: Atelier Nocca Design
Może być tego dużo — kręgosłup, kończyny, kolana, barki, stawy albo więzadła. Każdy ból, jeżeli przekształca się w patologiczną postać, jest nie do zniesienia. Trzeba wówczas szukać wsparcia. Zwykle pierwsze kroki prowadzą nas do ortopedy. Lekarz zrobi nam zdjęcie i USG USG kanału kregosłupa i często odsyła na rehabilitację. Należy podejść do problemu na poważnie, ponieważ tylko ciągła rehabilitacja jest w stanie zapewnić nam ulgę i zażegnać problem. Fizjoterapeuta, do którego trafimy, powie, czy na początku należy zacząć od masażu, a potem przejść do ćwiczeń czy może jakoś inaczej należy pozbyć się bólu. Zaufajmy profesjonaliście. Jeżeli powie nam, że trzeba ćwiczyć codziennie, to tak musimy robić. Nie ma sensu oszukiwać, gdyż wyłącznie sobie zaszkodzimy. Niestety na fizjoterapię z NFZ czeka się w naszym kraju zbyt długo. Jeżeli zaś problem jest naglący, to musimy udać się do prywatnej kliniki, gdzie zatroszczą się o nas od razu. Rzecz jasna, będziemy musieli za to zapłacić, ale zdrowie jest przecież najważniejsze.

Po cyklu zabiegów oraz określonej ilości ćwiczeń z pewnością wrócimy do pełnej formy. Trzeba jedynie uzbroić się w cierpliwość oraz mieć nadzieję, że ból minie, a my wrócimy do całkowitej sprawności.