Odkrywcza kontrola żywej kropli krwi umożliwia poznać obecny stan naszego organizmu

Analiza żywej kropli krwi to nowoczesna metoda określenia kondycji organizmu. Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi pozwala na ocenę kondycji organizmu jak i zdolności do utrzymania jego równowagi – homeostazy. Zachowanie stabilności wewnętrznej jest podstawą dobrej aktywności wszystkich układów i narządów organizmu. By osiągnąć stan homeostazy, istotne jest utrzymanie parametrów krwi na dobrym poziomie.

Zdrowie

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Naukowe testy mikroskopii, nazywane inaczej próbami na żywych komórkach są sposobem służącym ocenie wewnętrznego środowiska człowieka. Analiza żywej kropli krwi, polega na pobraniu kilku kropel krwi z palca, nakłuwaczem do pomiaru poziomu cukru u diabetyków. Ukłucie praktycznie jest bezbolesne. W badaniu tym wykorzystywany jest fakt, że przez ok. 20 minut po pobraniu krew jest jeszcze żywą tkanką. Nie jest ona zmodyfikowana poprzez barwienie albo jakiekolwiek utrwalanie środkami chemicznymi. Jest więc w stanie naturalnym poddana oględzinom. Kropelki krwi (zobacz szczegóły na informacje na na stronie na więcej na tutaj na na stronie na więcej na na stronie na tutaj na ) umieszcza się pod mikroskopem o zaawansowanej technologii. Obraz transmitowany jest na ekran monitora, dzięki czemu pacjent ma możliwość obejrzenia obrazu swoich krwinek. Dzięki zastosowaniu dużego powiększenia zobaczyć można wszystkie elementy krwi, między innymi – aktywność oraz ułożenie czerwonych krwinek względem siebie. Badanie to określa obciążenia będące przyczynami różnorodnych chorób, mi.in: stopień obciążeń całego organizmu toksynami; wykrycie grzybów, bakterii, wirusów; wykrycie zaburzeń układu hormonalnego, pracy – wątroby i tarczycy; stwierdzenie aktywności leukocytów oraz agregacji płytek krwi i ocenienie stanu krwinek czerwonych; stwierdzenie obecności cholesterolu; wykrycie zaburzeń metabolicznych oraz poziomu zakwaszenia organizmu.

Poznaj także inną bazę treści przedstawiających niniejszy wątek – nie obawiaj się – wejście za darmo (http://esti-med.pl/oferta/medycyna-estetyczna/), zatem wejdź na ten link!

W przeciwieństwie do innych testów, analiza przy użyciu mikroskopu kontrastowo-fazowego może wskazywać na występowanie schorzeń przedchorobowych – nawet z jednorocznym wyprzedzeniem, co umożliwia zastosowanie odpowiedniej kuracji za sprawą naturalnych produktów żywieniowych. Analiza żywej kropli krwi trwa ok. 30 minut. Całe spotkanie w raz z konsultacją trwa do godziny. 24 godziny przed badaniem nie wolno pić napojów alkoholowych. W dniu badania nie należy pić kawy naturalnej. Na dwie godziny przed badaniem nie należy nic jeść. 30 minut przed badaniem należy wypić około 0,5 litra wody mineralnej. Niedostosowanie się do powyższych przepisów może zaburzyć prawidłowy przebieg analizy.