Macie komplikacje z zajściem w ciążę? Koniecznie oboje powinniście się przebadać

Z plemnikami nie ma żartów, dokładnie 20 milionów powinno znajdować się w optymalnej porcji męskiego nasienia. To właśnie od tego, czy ta ilość jest właściwa, możliwe jest zapłodnienie komórki jajowej. Jeśli sprawa wygląda inaczej, są z tym kłopoty, to trzeba zbadać nasienie. Jak to zrobić?

Kobieta w ciąży

Autor: baby-shower.pl
Źródło: baby-shower.pl
Sposób jest prosty i nie trzeba się tym stresować. Najistotniejsze to jednak mieć pojęcie od czego zacząć. Pierwsze co powinniśmy wykonać to nabyć test na płodność. Nieważne, czy test będziemy robić w domu czy u lekarza, nieodzowne są pewne przygotowania. Kilka dni przed testem powinniśmy zapomnieć o uprawianiu seksu, jeśli zaś przechodziłeś jakąś chorobę lub leczenie, musisz odczekać parę tygodni. Powinieneś też mieć na uwadze, że są czynniki, jakie obniżają|pogarszają jakość nasienia. Najistotniejsze z nich to palenie papierosów i nadużywanie alkoholu, negatywnie na nasienie wpływa również przegrzewanie jąder (kliknij).

Doprawdy spodobał Ci się nasz post? Szalenie nas to raduje. Więc zapraszamy do nowych tekstów – po prostu wejdź w link do źródła (http://www.bachledaresort.pl/resort/aktualnosci).

Nimowlak

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli pragniesz koniecznie przeprowadzić taki test w domu, masz tego typu możliwość. Osiągalne są testy płodności dla mężczyzn do domowego użytku. Nie musisz posiadać recepty, nabędziesz go w każdej aptece. Na jego zestaw składają się pojemniczek na spermę, roztwór testujący, tester oraz zakraplacz. Zasada działania to wykorzystanie specjalnego roztworu, który barwi plemniki. Im jest ich większa ilość w nasieniu, tym bardziej intensywne zabarwienie. Uzyskany kolor musimy zestawić z wzorcami, które znajdziemy na specjalnym testerze. Koszt takiego testera to około dwieście złotych, ale zawiera dwa osobne zestawy do przeprowadzenia koniecznych prób.

Test domowy działa całkiem przyzwoicie, daje wiedzę na temat płodności, jednakowoż nie jest diagnostyczny. Istotne jest bowiem nie jedynie jak dużo plemników znajduje się w nasieniu, ale też ich jakość, czyli jaką mają budowę czy ruchliwość. Takiego czegoś normalnym domowym testem nie zbadamy. Jeśli chcemy naprawdę wiedzieć, co nie gra z płodnością, najlepiej skorzystać z pomocy fachowca (sprawdź przykłady na gyncentrum.pl). najkorzystniej zgłosić się do poradni andrologicznej lub kliniki niepłodności. Lekarzami, którzy trudnią się bardzo często problematyką płodności są ginekolodzy, tak więc ginekolog Twojej partnerki powinien polecić solidną klinikę, w której dokonuje się specjalistyczne testy płodności. Po tym fachowym teście będziesz wiedział już wszystko, a wszelkie wątpliwości rozwieje doktor, który w takim badaniu zobaczy to, to co laik pewnie przeoczy.