Czym cechuje się szczoteczka elektryczna oraz z jakiego powodu warto myć tego typu szczoteczką zęby?

Nowoczesne szczoteczki do zębów ułatwiają zachowanie higieny jamy ustnej, która jest prawidłowa, ale także kontrolują czas mycia uzębienia. Dbają także o to, aby każda przestrzeń w jamie ustnej została wyczyszczona.

szczoteczki elektryczne braun

Autor: Naomi King
Źródło: http://www.flickr.com
Mycie uzębienia elektryczną szczoteczką, jest to mycie bardzo skuteczne, gdyż główka takiej szczoteczki wykonuje specyficzne i niezwykle szybkie ruchy. O niezawodności elektrycznej szczoteczki decyduje także kształt główki tego typu szczoteczki. Im jest on dopasowany w większym stopniu do kształtu uzębienia, lepiej będzie docierał do przestrzeni między zębami. We wszystkich elektrycznych szczoteczkach główka porusza się oscylacyjnie. Oznacza to, że porusza się nieprzemiennie w prawą i lewą stronę. Szczoteczki, w jakich nie ma regulacji obrotów, wykonują one przeważnie 7600 ruchów oscylacyjnych na min. Modele, w których może być regulowana ilość obrotów, główka porusza się z szybKością do 8800 obrotów na minutę. Im główka porusza się prędzej, tym zbiera skuteczniej zabrudzenia oraz usuwa nazębną płytkę. Jeśli interesują Cię szczoteczki elektryczne Braun jest firmą, która z pewnością posiada najlepsze szczoteczki elektryczne.
wizerunek

Autor: Walmark
Źródło: Walmark
W co poniektórych modelach główka szczoteczki dodatkowo wykonuje tzw. ruchy pulsacyjne. Znaczy to, że porusza się do przodu oraz do tyłu. Dzięki takim ruchom główka szczoteczki bardzo rytmicznie oraz szybko dociska się do powierzchni zębów i powoduje to rozluźnienie płytki nazębnej. Liczba pulsacyjnych ruchów wynosi od około 20 000 do około 58 000 w modelach bardziej zaawansowanych. Połączenie oscylacyjnych ruchów, pulsacyjnych oraz rotacyjnych pozwoliło na utworzenie systemu 3D. Dzięki temu główka szczoteczki ma możliwość skrętu w lewą stronę oraz w prawo (obsługa prawna firm we Wrocławiu) i jednocześnie dociska się do płaszczyzny zębów.

To gwarantuje najbardziej efektywne usuwanie nazębnej płytki, która jest najpierw obluzowana, a następnie zbierana również z przestrzeni międzyzębowych, które są ciężko dostępne. Dzięki temu najbardziej skutecznie usuniemy płytkę nazębną oraz przebarwienia z herbaty, kawy albo czerwonego wina.