Wełna – popularna tkanina, która niestety może uczulać. Zobacz jak się uchronić.

Eksperymenty niezależnych instytutów wskazują, że reakcje alergiczne o różnym podłożu genetycznym oraz pewne manifestacje ze strony układu immunologicznego są mocno skorelowane z alergenami, które można spotkać w owczej wełnie. Jednocześnie naukowcy ostrzegają, że takie sytuacje nie należą do rzadkości, a ich liczba wciąż się powiększa.

Garderoba każdego

garderoba

Źródło: foter.com

z nas jest wyposażona w całą gamę różnorodnych materiałów. Dla części osób pościel wełniana jest kluczowa, jeżeli chodzi o wyposażenie domu. Zobacz: oferta pościeli wełnianej. Ma to swoje solidne podstawy, gdyż pościel wełniana, ze względu na swoje oddychające właściwości nadaje się perfekcyjnie na każdą porę roku. Wielu z nas tak silnie przyzwyczaiło się do jej użytkowania, że nawet jeśli dzianina wełniana powoduje u nas zaczerwienienia skóry, swędzenie czy widoczną wysypkę, mija sporo czasu zanim pogodzimy się z faktem, że to po prostu reakcja alergiczna. Najwcześniejsze objawy bywają niełatwe do rozpoznania. Aczkolwiek, jeśli kiedykolwiek wcześniej zauważyliśmy u siebie uczulenie na kosmetyki wykazujące w składzie lanolinę, powinniśmy być ostrożnymi. Najprawdopodobniej może się okazać, iż jakaś dzianina wełniana (więcej: iltex.pl/), na przykład pościel (komplet do łóżeczka z warkoczem) wełniana, jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i będzie oddziaływać na ogólny komfort życia. Jest to związane z faktem, że lanolina będąca rodzajem tłuszczu owczego, uaktywnia reakcje ze strony układu immunologicznego. Kończy się to właściwie niejednokrotnie różnorakimi przypadłościami skórnymi. Pocieszająca dla miłośników wełny może być mianowicie informacja, że w niektórych sytuacjach to nie sama wełna, a barwniki występujące w tkaninie

poduszki

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

są rezultatem uczulenia. Warto również o tym pomyśleć kupując poduszki na meble ogrodowe.

Asortymenty sklepowe, w przeciwieństwie do ludzkiego zdrowia, nie mają ponadczasowej wartości. Gdy się zużyją można je z łatwością zastąpić innymi, bardziej nowoczesnymi. Mając na uwadze alarmy alergologów, zanim sięgniemy po artykuł z kategorii: dzianina wełniana, pościel wełniana, poduszki na meble ogrodowe, zastanówmy się, czy niczym nam to nie grozi. Warto sprawdzić: poduszki na meble ogrodowe. Lepiej zachować postawę zachowawczą i wybrać na przykład hipoalergiczną tkaninę syntetyczną, niż narażać swoją kondycję zdrowotną. Niestety, znaleziono dowody na to, że niekiedy nie sam materiał, ale proces obróbki jakiej jest poddawany, może wywoływać niepożądane skutki.