W jaki sposób zapewnić dziecku spokojny sen?

Przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka, warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy niemowlę zaczyna raczkować lub chodzić jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które dziecko może ściągnąć i zrobić sobie krzywdę.

Wychowanie małego dziecka wymaga wyjątkowej uwagi, a do tego dla wielu mam dochodzą obowiązki związane z z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Ponadto w trakcie zabawy może dojść do wielu niebezpiecznych sytuacji, dziecko może stoczyć się z kanapy lub uderzyć się o meble. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest kojec dla dziecka. Jest wiele teorii, według których taka metoda ma wiele minusów. Jednak są też te pozytywne i na szczęście jest ich większość , że kojec idealnie się sprawdza. Pani Natalia, mama małej Hani, przyznaje, że kojec dla dziecka to duża wygoda: „Mogę spokojnie zrobić obiad czy pranie, podczas gdy moja córeczka baraszkuje w kojcu. Mogę ją na chwilę zostawić samą, beż żadnej obawy, że coś jej się stanie.”

CebaBaby

Źródło: Cebababy.pl

Następnym atutem kojca to opcja nabycia modelu z łóżeczkiem. Sama konstrukcja również ma wiele korzystnych stron. Przede wszystkim kojec jest wysoki, dzięki czemu dziecko podczas zabawy czy próby wyjścia nie wyleci i nie potłucze się. Posiada metalową budowę, co zabezpiecza przed wywróceniem, a dzięki miękkim wykończeniom dziecko nie otrze sobie skóry. Każdy kojec ma dodatkowo wmontowane obrotowe kółeczka, dzięki temu można go przemieszczać i ustawiać w różnych pokojach w domu.

Dodatkowym dodatkiem do kojca będzie pościel dla niemowląt. Przy jej zakupie, należy wiedzieć o kilku ważnych sprawach. Przede wszystkim trzeba dopasować pościel do wzrostu i wieku dziecka. Musi być wygodna, wokół szwów nie powinno być guzików ani zamków błyskawicznych. W przeciwnym razie niemowlę mogłoby sobie zrobić krzywdę. Kolejny ważny punkt, to kwestie zdrowotne. Pościel dla niemowląt musi być ekologiczna. Jeśli dziecko jest alergikiem trzeba zwrócić uwagę na to czym jest wypełniona. Nie może zawierać pierz lub innych wkładów które mogą wywołać alergeny.

Z pewnością interesują Cię inne wiadomości (http://centrumcryo.pl/dietetyka-kliniczna-wroclaw/). Z chęcią zachęcamy Cię do naszego nowego wpisu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Trzeba jedynie kliknąć w link.

Kolor pościeli także jest istotny: nie może być za ciemny ani zbyt pstrokaty ponieważ będzie to rozpraszało uwagę niemowlaka, co więcej ciemny kolor może może wywoływać strach. W szukaniu odpowiedniej wyprawki zdecydowanie ułatwią katalogi znajdujące się w sklepach, a także witryny internetowe sklepów.