Sklepy online z suplementami dla ćwiczących

Wiedza rodaków o takim temacie, jak odżywki dla sportowców jest zatrważająco niska. Sporo Polaków myli suplementy diety z groźnymi hormonami. Większość konsumentów nie kojarzy, czym jest białko i z jakiego powodu jest tak ważne dla każdego, kto pragnie nabrać mięśni.

pigułki

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

W sieci przewijali się użytkownicy, którzy pytali, czy białko powoduje wzrost masy. A to już niestety oznacza, że nie wynieśli ze szkoły podstawowych informacji na temat funkcjonowania organizmu człowieka.

Białko to kluczowy element, który jemy w jedzeniu. Osoby trenujące na siłowni muszą go jeść dużo więcej, niż przeciętny nieaktywny Polak. Najlepsze artykuły, które mają w sobie białko, to jajka i rozmaite mięsa.

Omawiane w tym poście tematy Cię interesują? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze tu – to bardzo ważna treść (http://www.psychiatrabydgoszcz.com.pl/) dla miłośników takiej problematyki.

Niestety, żeby przyjąć dzienną obowiązkową porcję tego surowca, należy spożyć ogromne ilości tych produktów. Nie każdy wykazuje apetyt i czas, by gotować sobie codziennie góry mięsa. W takim wypadku najlepszym ratunkiem są odżywki dla sportowców, a konkretniej białko w proszku.

na masę mięśniową

Autor: Erik Nomm
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba napisać wprost – białko w proszku nie jest niczym niezdrowym, to zwyczajnie odfiltrowana serwatka albo białko z jaj. Można bez problemu jeść tego typu odżywki dla sportowców zamiast części potraw. Niepolecane jest opieranie żywienia tylko na takich suplementach, warto naturalnie wcinać porządne mięsa.

Suplementy diety zaś to rozmaite substancje, które wspomagają ćwiczących. Te, które są dostępne w naszym kraju, zawierają tylko nieszkodliwe dla zdrowia (w zalecanych dawkach) i legalne związki. W sklepach cyfrowych można zobaczyć wiele tego rodzaju towarów. Najciekawsze są aminokwasy rozgałęzione, które powinno się brać przed i po ćwiczeniach – takie substancje znacznie przyspieszają regenerację.

Obowiązkową pozycją w szafce każdego aktywnego są kapsułki zawierające Omega-3, dobroczynnie oddziałujące na formę organizmu. To praktyczny produkt, o ile nie jesz regularnie dań rybnych (dla chcących dowiedź się więcej – więcej).