Laserowy sposób usuwania tatuażu – przebieg oraz koszt

Tatuaż to obrazek zrobiony na skórze specjalistycznym tuszem. Jeżeli chcemy zrobić sobie tatuaż należy dokładnie się nad tym zastanowić, ponieważ często jest to decyzja na całe życie. Niejednokrotnie jednak zdarza się tak, że coś, co wydaje się nam idealny, z biegiem lat nie podoba się nam już tak bardzo. Dlatego też nigdy nie wolno poddać się chwilowej modzie na konkretny wzór. Jeżeli jednak mamy tatuaż, którego zrobienia żałujemy, warto poddać się zabiegowi laserowego usunięcia. Taką ofertę mają zarówno kliniki medycyny estetycznej, jak i studio tatuażu. W jaki sposób przebiega ta metoda i ile kosztuje usunięcie tatuażu?

tatuaż na plecach

Autor: Andrew Lorien
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku klient zostaje poddany próbie laserowej, która zakwalifikuje go do zabiegu.

Zakończyłeś przeglądać ten artykuł i myślisz o nowym? Nic bardziej prostego. Musisz tylko najechać na ten link i jesteśmy tutaj (http://centrumcryo.pl/psychodietetyka-wroclaw/).

Trzeba także dokładnie przyjrzeć się liście przeciwwskazań. Na miesiąc przez zabiegiem nie można się opalać. Istnieje także lista farmaceutyków, przy zażywaniu których nie wolno poddać się terapii laserowej. Jeżeli jednak nie ma żadnych przeciwwskazań kolejnym krokiem jest omawiany zabieg. Bardzo często pojawiającym się pytaniem jest: „Czy usunięcie tatuażu jest bolesne?”. Obecnie ból przypomina wystrzelenie na skórze gumki recepturki

tatuaż

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Klient jest jednak znieczulany. Najczęściej stosuje się znieczulający krem lub zwyczajnie schładza się powierzchnię skóry. Usuwanie za pomocą lasera polega na rozerwaniu barwnika i wprowadzeniu go. Skóra usunie barwnik z organizmu. Należy mieć świadomość, że laser nie działa dobrze przy wszystkich barwach tuszu. Zabieg bardzo rzadko kończy się na pierwszej sesji. Najczęściej serii jest kilka i muszą być przerywane na 6 do 8 tygodni. Po użyciu lasera nakładany jest opatrunek z antybiotykiem. Następnie pojawiają się strupki, których absolutnie nie wolno zrywać. Metoda ta nie powinien zostawiać blizn, a zerwanie strupków może tym skutkować. Jeżeli interesuje nas laserowe usuwanie tatuażu cena bywa bardzo różna. Koszt usunięcia tatuażu jest uzależniony od powierzchni rysunku oraz od jego rodzaju: wykonane przez amatora potrzebują mniejszej liczby serii, tym samym kosztują mniej. Zazwyczaj jest tak, że klient, którego tatuaż potrzebuje dużej liczby serii otrzymuje stosowne zniżki. Jest to niezwykle często zastosowana praktyka.

Choć wydawać by się mogło, że tatuaż powinien być decyzją niezwykle przemyślaną, często zdarza się tak, że jest po prostu pomyłką. Laserowe usuwanie pomoże nam zapomnieć o tym problemie, warto jednak skrupulatnie przemyśleć każdy rysunek na naszym ciele, aby usuwanie nie stało się koniecznością.