Jakie są zalecenia i restrykcje przy tego typu zabiegu jakim jest pobieranie krwi?

Krew to wyjątkowy płyn, jaki ma za zadanie podtrzymać procesy życiowe człowieka. Spełnia role transportowe oraz np. ochronne. Nieprzerwany obieg krwi zapewnia stałocieplność.
Najistotniejszą funkcją krwi jest transport tlenu z płuc do wielu komórek i transport dwutlenku węgla z powrotem do płuc.

Krew może posiadać swoje różne grupy, dlatego przed jakąkolwiek transfuzją krwi czy zabiegiem o nazwie pobieranie krwii należy ustalić grupę, którą ma dawca oraz biorca. Są też pomocnicze warunki. Wymienione osoby nie mogą dla przykładu pić alkoholu na 3 dni przed zabiegiem. Nie powinni też pić ani kawy czy herbaty przez paręnaście godzin przed pobraniem krwi. Rekomenduje się także unikanie zdenerwowania w czasie poprzedzającym zabieg. W samym dniu zabiegu należałoby pozostać na czczo, zatem powstrzymać się przed spożywaniem jakiegokolwiek posiłku przez paręnaście godzin przed zabiegiem, jednak dozwolone jest wypicie rankiem szklanki zwykłej wody. Przed takim zabiegiem Pacjent musi unikać większego wysiłku, gdyż taki, nawet umiarkowany (chodzenie) może wpłynąć na jego rezultaty. Dlatego przez kilkanaście minut przed zabiegiem należałoby odpocząć np.

Jeżeli szukasz zajmujących informacji na omawiany temat, to pomoże Ci ta optymalna witryna, na której przeczytasz wiadomości, które Cię zaintrygują.

siedząc na krześle.

cukrzyca

Autor: Virada da Saúde
Źródło: http://www.flickr.com
zdrowie - malunek

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Jednorazowo rekomenduje się pobranie maksymalnie 450 ml krwi. Wspomniany zabieg nazywa się donacją. Po jego wykonaniu pacjent powinien otrzymać posiłek regeneracyjny o wartości 4500 Kcal, jakim mogłoby być na przykład 8 tabliczek czekolady. Ponadto należy się mu zwolnienie z pracy w dniu oddawania krwi i legitymacja Honorowego Dawcy Krwi.

Należałoby dodać, że przedstawiciele takich zawodów jak operator dźwigu czy też pilot mogliby powrócić do wykonywania swych zadań nie wcześniej niż 12 godzin po wspomnianym zabiegu.