Co zrobić, żeby uniknąć chorowania na grypę?

Termometr

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

W okresie jesienno-zimowym każdego roku, spotykamy się ze wzrostem częstości zachorowań na grypę.

Z zakatarzonymi ludźmi mamy kontakt wszędzie – w urzędach, supermarketach, szkołach czy tramwajach. Uchronić się przed chorobą nie jest łatwo, a wyjść do sklepu przecież trzeba.

Jak nie powiększyć tych nieprzychylnych już danych statystycznych i nie dać się grypie?

Babcinych sposobów poradzenia sobie z początkowymi oznakami infekcji czy zapobiegania zarażeniu jest sporo.

Wejdź do serwisu i dowiedz się również (http://www.maveat.pl/kategoria-produktu/produkty-vegan/), czy nasz podobny tekst będzie zajmujący. Będzie nam również niezmiernie miło, jeżeli zostawisz opinię.

Ubieramy się warstwowo, łykamy witaminy i suplementy diety, ograniczamy kontakty towarzyskie, dużo śpimy i aktywnie wypoczywamy a pomimo tego, grypa może i nas dosięgnąć. Obecnie powszechnie stosuje się szczepienia ochronne – są one podstawowe znaczenie w profilaktyce i zapobieganiu rozprzestrzenienia się choroby.

Nieprzyjaciel atakuje z góry

Wirus grypy rozprzestrzenia się drogą kropelkową, w czasie kichania czy kaszlu. Trzeba zatem zawsze zasłaniać drogi oddechowe podczas kichania czy kaszlu i przypominać, aby inne osoby robiły tak samo. Symptomy choroby

Pierwsze objawy choroby są dotkliwe, w pierwszej kolejności dopada nas bardzo wysoka gorączka dochodząca do 39-40 Stopni Celsjusza, dołączyć do niej może węzłów chłonnych, bóle mięśni. Chory odczuwa także ból gardła, katar, męczy go kaszel, a węzły chłonne stają się opuchnięte i tkliwe. Symptomom tym towarzyszy bardzo złe samopoczucie, brak łaknienia, spowolnienie ruchów i ospałość. Objawy braku sił może przeciągnąć się i występować nawet po ustaniu objawów choroby.

Uwaga na konsekwencje

Konsekwencje pogrypowe są bardzo niebezpieczne, mogą pojawić się zwłaszcza wtedy, gdy zlekceważymy grypę i nie wyleczymy się do końca. Do powikłań możemy zaliczyć: zapalenie mięśnia sercowego i opon mózgowych, zapalenie opłucnej i oskrzeli, silną niewydolność oddechową czy astmę oskrzelową.

Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego nie lekceważmy pierwszych objawów grypy i przeziębienia. Nasze zdrowie jest najważniejsze, dlatego gdy mamy jakiekolwiek objawy niepokojące takie jak ból gardła, gorączka czy bóle kostno-stawowe, zwróćmy się do specjalisty i dajmy sobie czas na całkowite wyzdrowienie.