Czy warto zdecydować się na implant?

Straciłeś ząb? Możemy zapełnić szczelinę w uzębieniu, nakładając most. W owym celu jednakże należy piłować graniczący ząb. Szkoda ząbka, jeżeli jest zdrowy.

W podobnym razie lepszym fortelem będą implanty. To tytanowe korzenie zębów w formie śruby. Po nawierceniu szczęki umieszcza się implant w żuchwie, potem montuje się na nim tak zwany łącznik a także porcelanową koronę. Cała ta struktura jest tak samo solidna, niczym naturalny ząbek. Możemy w związku z tym znów jeść skórki chleba czy orzechy.

Zainteresował Cię ten artykuł?! To przejdź do oferty sushi bistro giżycko, aby zaznajomić się z dodatkowymi info na ten temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Sam zabieg wwiercenia fragmentu tytanowego to jedynie pół godziny. Jednakże do chwili odtworzenia ząbka mija dużo czasu. Po upływie 4 miesięcy, kiedy tytanowy korzeń zespoli się ze szczęką, przymocowuje się na nim tak zwany łącznik, zaś po kilkunastu dobach wyrabia się koronkę. Nie znaczy to jednakże, że jest się przez całkowity ów czas z ubytkiem w uzębieniu. Można zrobić przejściowe uzupełnienie, które spełni przede wszystkim estetyczną funkcję, dlatego że do chwili wydobrzenia dziąsła korzystniej implantów nie obciążać nadmiernie.

sprzęty

Autor: ell brown
Utrzymanie się implantu w ogromnej mierze zależeć będzie od pacjenta. Powinno się porządnie myć ząbki a także chodzić co 6 miesięcy na wizytę kontrolną do gabinetu stomatologicznego. Przy niedostatecznej higienie dookoła implantów nagromadzają się mikroorganizmy, to natomiast może spowodować zapalenie dziąseł, a w następnej kolejności infekcję samej kości. Efektem może być wtedy odrzucenie wszczepu.

Wiek pacjenta nie ma wielkiego znaczenia. Przeciwwskazaniem do owej strategii wypełniania niedostatków w uzębieniu będą poniektóre schorzenia, dla przykładu cukrzyca, nowotwory, a dodatkowo zażywanie pewnych medykamentów.