Opieka długoterminowa nad osobami nieuleczalnie chorymi

Opieka długoterminowa nad kuracjuszami nieuleczalnie chorymi oznacza sprawowanie opieki medycznej nad wszystkimi osobami, które zachorowały na jakąś nieuleczalną chorobę. trzeba zauważyć, że nie muszą znajdować się już w stanie terminalnym, a co z tego wynika opieka długoterminowa nie musi oznaczać opieki hospicyjnej, ale po prostu nadzór nad chorymi żyjącymi z taką chorobą, o której można powiedzieć, że jest nieuleczalna i współczesna medycyna może jedynie łagodzić jej objawy.

W związku z tym nawet nie wszystkie osoby cierpiące zdają sobie sprawę z tego, że są leczone na zasadzie opieki długoterminowej, ponieważ uczęszczają codziennie do pracy, uczęszczają na zajęcia, składają przysięgi ślubne i jedynie biorą przez cały czas jakieś tabletki i udają się do lekarza po recepty lub w momentach zaostrzenia swojego stanu. Zdarza się nawet, że muszą przez jakiś czas zostawać w domu i korzystać z usług pielęgniarskich, jednak po zakończeniu tego trudnego dla siebie okresu leczenia (zapoznaj się z ofertą – prywatne leczenie uzależnień – rzetelna pomoc) powracają znowu do w miarę stabilnego życia.
Mech

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Obserwując, na co dzień funkcjonowanie naszych przychodni można stwierdzić, że niestety, odsetek osób chorych objętych opieką długoterminową stale wzrasta, co jest nie napawającym optymizmem zjawiskiem, ale z innego punktu widzenia, stwarza nowe miejsca pracy dla pielęgniarek, których coraz większa liczba zajmuje się opieką sprawowaną nad pacjentem w jego mieszkaniu osobistym. Do takich sytuacji dochodzi we wszystkich miejscach naszego kraju, jak również we wrocławiu, gdzie można zauważyć wzrost pacjentów zainteresowanych sprawowaną przez pielęgniarki. Usługi pielęgniarskie świadczone są przez specjalistyczny personel medyczny w postaci sióstr, które otrzymały papiery na to, aby pobierać krew i inne materiały do badań laboratoryjnych, załączać kroplówki i podawać medykamenty w domach pacjentów (sprawdź ofertę ).

Jedne z takich usług świadczone są nieustannie już do śmierci osoby nieuleczalnie chorej, a pozostałe są przerywane przez chwile, podczas których kuracjusz jest w stanie korzystać z opieki pielęgniarskiej w publicznym zakładzie opieki medycznej lub jeździć do jakiegoś zamkniętego ośrodka opieki medycznej, gdzie poddawany jest kuracji i obserwacji.