O wzrok warto troszczyć się w każdym wieku

Biorąc pod uwagę, jak ważki jest dobry wzrok, dbanie o niego winno być elementem codziennych czynności. Obojętnie na wiek, pielęgnacja oczu jest nadzwyczaj ważna. Oto najważniejsze wskazówki, które pozwolą ci uchować sokoli wzrok.

oczy

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
Od wielu lat wiemy, iż witamina A jest to podstawa zdrowego wzroku. Marchewka, słodkie ziemniaki, brokuły, szpinak, jajka, papaja, groszek, mleko jak też dynia to nieco przykładów źródeł tej witaminy. Kwasy tłuszczowe omega-3, luteina, witamina C także oddziałują korzystnie na nasze oczy. Palenie tytoniu to jedna z nadrzędnych przyczyn zaćmy oraz uszkodzenia tak zwanej centralnej siatkówki, w skutku czego może dojść do tak zwanego starczego zwyrodnienia plamki. Palenie też niepomyślnie oddziałuje na nerw wzrokowy. Postaraj się dlatego rzucić palenie.
Promienie słońca, kurz mogą wywoływać choroby oczu. Ważne jest więc, ażeby stosownie je ochraniać – użytkuj okularów z należytym filtrem UV oraz przemywaj oczy chłodną wodą po powrocie do domku. Gdy twoja praca może wywołać uszkodzenia oka, koniecznie noś okulary gogle. Ekran peceta musi znajdować się minimum 20 cm od oczu. Częstokroć również zapominamy mrugać, gdy pracujemy przy pececie. Co godzinę spojrzyj w inne miejsce aniżeli monitor komputera a także zrób ćwiczenia, takie jak na przykład obracanie gałek ocznych czy też powolne mruganie. Można również najzwyczajniej wybrać się na krótki spacer. Jeżeli masz mniej niż 50 lat, odwiedzaj lekarza co rok.

Jeżeli jednak masz więcej aniżeli pięćdziesiąt lat, rób to 2 razy w roku.

Ten artykuł, który teraz analizujesz zawiera ciekawe dane, lecz jeżeli pragniesz zdobyć pokrewne wiadomości na podnoszony wątek, to sięgnij po szczegóły (https://prylinski.com.pl/implanty/).

Nawet gdy nosisz binokle bądź nie masz problemów z spoglądaniem z bliska czy też daleka, niezwykle ważne jest, ażeby chodzić na badania profilaktyczne do okulisty.