Jak zrobić dobre razowe muffiny?

Kultura zza Oceanu trafiła do nas wszystkimi możliwymi kanałami. Oglądamy filmy ze Stanów, słuchamy takiej muzyki i do tego uczymy się angielskiego od podstawówki. Co więcej Amerykanie podbili także nasze kulinaria. Tym razem jednak choćby i największy wróg nie może mieć Amerykanom tego za złe. A nawet jeśli ma, to z pewnością szybko zmieni opinię, kiedy tylko spróbuje jak smakują niepowtarzalne razowe muffiny. Z drugiej strony trudno znaleźć dziś osobę, które ich jeszcze nie próbowała. Muffiny stały się ostatnimi czasy niezwykle sławne.

Muffinki z truskawkami

Autor: Crispy Natural
Źródło: Crispy Natural

Muffiny to niewielkie babki, które nadają się perfekcyjnie jako niewielka przekąska. Są bardzo miękkie i trochę mokre, a ponadto mogą występować w wielu różnych typach. Razowe muffiny(stronka www) to jedynie jedna z licznych odmian, która do tego i tak może mieć dużo wariacji. Możesz chce spróbować, jak smakują muffiny z orzechami albo brzoskwiniowe? Możesz także dostać muffiny z borówkami. Możliwości jest mnóstwo.Jeżeli jednak nie znajdziesz u piekarza tego rodzaju babeczki, która najbardziej by Ci odpowiadała, nic nie stoi na przeszkodzie, by zebrać kilka produktów i wykonać muffiny na własną rękę.ewentualnie (ciąg dalszy tego materiału: BHP Joanna Gamrat)To dość łatwe. Trzeba mieć właściwie tylko łatwe do kupienia składniki, które są potrzebne do zrobienie niemal każdego ciasta.

W dodatku tworząc na własną rękę babeczki możesz dobrze kontrolować to, co się w nich znajdzie. Z jakiego powodu to istotne? Muffiny są smaczne lecz nie należą do najzdrowszych. Możesz jednak zmienić trochę przepis. W pierwszej kolejności wybierz razową mąkę a nie tradycyjną. Z kolei cukier wymień na znacznie zdrowszy syrop klonowy. A co z dodatkami? Warto wybrać otręby, by mieć smaczne i zdrowsze efekty. Tego rodzaju amerykańskiebabeczki można bez wyrzutów sumienia dodać do jadłospisu, jak i również zaserwować je gościom podczas przyjęcia.