Gdy cieknie z nosa…

Za ciągłe zmęczenie obwiniasz niskie ciśnienie i niedostateczną ilość słońca? Specjaliści radzą: zrób rachunek sumienia.
Namyślmy się, czy wystarczająco się wysypiamy, czy uprawiamy sport, jak prezentuje się nasza dieta, kiedy ostatnio przeprowadziliśmy badania kontrolne.
Wsłuchajmy się w siebie, gdyż niejednokrotnie nawet zwykły katar może świadczyć o problemach ze zdrowiem. Zdarza się, że w ciągu roku chorujemy, chodzimy zakatarzeni pomagając sobie samemu środkami bez recepty i wodą morską w spreju. Jeśli jednak mimo naszych zabiegów katar nie ustępuje, a pojawiają się niepokojące objawy (gorączka, ból mięśni lub głowy), wizyta u lekarza jest niezbędna.

grypa

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Jak przebiega wizyta u lekarza?
Przeważnie już na podstawie wywiadu laryngolog może powiedzieć, czy cierpisz na zapalenie zatok. W chwili badania laryngologicznego sprawdzi stan twoich górnych dróg oddechowych, ze szczególnym uwzględnieniem badania jam nosa. Pozwala ono odkryć prawdopodobne obrzęki w jamach nosa, właściwości wydzieliny, a także wyeliminować nowotwory, czasami dające takie same dolegliwości, jak typowy stan zapalny. Dokładniejsze badanie można wykonać dzięki bezbolesnym (choć niezbyt komfortowym) badaniom endoskopowym, a więc z wykorzystaniem specjalnego wziernika z własnym źródłem światła (-> sprawdź).
Po badaniach i stwierdzeniu przyczyny nieprzyjemnych dolegliwości, laryngolog Warszawa wdraża stosowne leczenie, które pomoże na całkowitą eliminację kataru.
W kwestii leczenia uporczywego kataru, należy pójść za radą laryngologa i zadbać o wystarczającą ilość płynów w organizmie. Picie dużej ilości wody powoduje bardziej efektywne oczyszczanie się nosa z wodnistej wydzieliny. Decydujące znaczenie ma także zdrowa dieta, bogata w odżywcze składniki, ciepłe potrawy i gorące płyny (np. herbatę z sokiem malinowym).

Nie wahaj oraz zobacz w najnowszym tekście (http://rehaexpert.pl/oferta/rehabilitacja-osob-starszych/), w jaki sposób podchodzi do omawianego zagadnienia inny redaktor – ten post też jest bardzo ekscytujący.

Konsekwencja w leczeniu przewlekłego kataru to zazwyczaj recepta na sukces.
Niestety niełatwo samodzielnie ocenić, czy cieknący nos i towarzyszący mu ból głowy, są objawami poważnego schorzenia, czy jeszcze banalną wirusówką. Z tego powodu, niepokoje zawsze najbezpieczniej rozwiać u lekarza laryngologa.