W dzisiejszych czasach w naszym pożywieniu mamy coraz więcej chemii, przez to coraz więcej ludzi ma różne alergie

W przeszłości nie słyszało się tak dużo o alergiach pokarmowych. Najnormalniej w świecie jedzenie było czystsze.
Ilość chemii, którą producenci żywności upychają do przeróżnych artykułów, jest powalająca.

Nomar

Źródło: Nomar.com.pl
zamówienie

Autor: Sofa
Źródło: Sofa
testy pokarmowe

Autor: Support Tattoos + Piercings at Work
Źródło: http://www.flickr.com
To niewiarygodne, ale niestety to prawda. Większość Polaków nie czyta etykiet artykułów w supermarketach, ponieważ nie mamy zbytnio czasu albo po prostu nie rozumiemy różnych symboli oraz nazw. To duży błąd, ponieważ czasami może mieć to fatalne skutki na zdrowiu. Kłopot w tym, że coraz większa liczba ludzi cierpli na alergie pokarmowe. U niektórych pojawiają się one we wczesnym stadium życia, a u pozostałych już w późniejszym okresie. Często uczulenia dotyczą mleka oraz jakiś mąk (lub ogólnie glutenu), ale też orzeszków albo cytrusów. By sprawdzić, co tak naprawdę nas uczula, trzeba wykonać testy pokarmowe. Analizy mogą być wykonane na dwa sposoby — z krwi albo nakłuciami na skórze. Obie opcje bywają równie skuteczne, więc wybór jest nasz. Pamiętajmy tylko o tym, by znaleźć spółkę, która ma dobre opinie i profesjonalnie wyposażone laboratorium. Nie zwlekamy więc z podjęciem decyzji o zrobieniu badań. Nie potrwa to zbyt długo. Nie są one również zbytnio kosztowne, zatem każdego na nie stać.

Kiedy już będziemy wiedzieć, co nas uczula, to życie będzie prostsze. Po prostu będziemy unikać tych rzeczy.

Jeżeli przypuszczasz, że ta porada może okazać się według Ciebie za skąpa, to zamieszczony poniżej post zapewne Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i zobacz!

To sprawi, że nie będzie nas swędzieć skóra i nie będą pojawiać się na skórze bolesne bąble. Prócz tego nasze jelita będą lepiej pracować.