Belgrad na wyjazd trakcie weekendu, czyli co trzeba zobaczyć w stolicy Serbii

Każdy kolejny weekend to nowe plany, które można zrealizować. Nie zawsze mamy chęć pójść na przyjęcie bądź odpoczywać z pilotem w ręku. Czasami nachodzi nas pragnienie trochę poszaleć, np. odwiedzić Belgrad. To możliwe, gdy jedynie wyszukamy opłacalną dla naszego portfela propozycję, albowiem nic bardziej nie cieszy, jak niedrogie podróżowanie. Co zobaczyć w stolicy Serbii, gdy wreszcie uda nam się do niej zawitać?

Kluczowym punktem Belgradu jest niewątpliwie Kalemegdan, czyli XVII-wieczne fortyfikacje, przy jakich rozciąga się piękny, ogromny park. Fortyfikacje obejmują 2 twierdze, wieżę zegarową oraz Pomnik Posłańca Zwycięstwa.

Czy zamieszczony tu wpis wydaje Ci się interesujący? Chcesz zgłębić więcej informacji na zbliżony temat? Więc idź tu kamera na podczerwień na baterie i przeczytaj kolejny opis.

To dobre miejsce, aby pomału pospacerować, zanim udamy się dalej, a dokładniej na ulicę Skadarlija, pełną knajpek, galerii oraz sklepików z pamiątkami, skąd przywieziemy podarki dla najbliższych (czytaj nieco więcej). Stolica Serbii to również deptak Knez Mihailova, z pięknymi rezydencjami i sklepami, jakie mogą nas zainteresować. Jeżeli cenimy zabytki powiązane z religią, nasze nogi muszą nas pokierować do jednej z największych prawosławnych świątyń na świecie, a mianowicie do cerkwi Św. Sawy. Później można odwiedzić parę muzeów, ponieważ każda wycieczka ma ubogacać naszą wiedzę. Nade wszystko zalecane jest Muzeum Narodowe i Muzeum Etnograficzne, a także niesłychanie interesujące Muzeum Lotnictwa.

miasto

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę powinno znajdować się na pierwszym miejscu, ponieważ ukazuje swoim gościom około 200 eksponatów samolotów, od których nie można oderwać oczu ( na tę stronę). Kiedy na koniec chcemy troszkę odpocząć, można iść nad specjalnie utworzony, sztuczny zalew mający 7-kilometrowe plaże.

miasto

Autor: Bill Benzon
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy marzy o innym świata. Jedni oddadzą wszystko, aby zobaczyć Nowy Jork, inni marzą o podróży do Amsterdamu, kolejni zaś najlepiej ukryliby się w urokliwej mazurskiej wiosce, mając dość harmidru miasta.

Warto urzeczywistniać własne marzenia oraz wybierać się choć na krótkie, weekendowe wypady, gdyż to przeżycia, a potem wspomnienia są w życiu najważniejsze. Na starość bowiem nie będziemy pamiętać, jak dużo imprez zrobiliśmy czy ile filmów obejrzeliśmy, lecz każda wycieczka na pewno zapadnie w naszym sercu.