Ateny – miasto, jakie musisz zwiedzić z rodziną w następne wakacje

Gdy zbliżają się wakacje, coraz częściej rozważamy, w które miejsce tym razem wyjechać. Rodziny z dziećmi zwykle konwersują w czasie obiadów w niedzielę, gdyż wyłącznie wtedy da się złapać całą rodzinę. W przeciągu tygodnia z reguły ktoś jest nieobecny, gdyż albo głowa rodziny jest w pracy, albo syn czy córka mają właśnie dodatkowe zajęcia oraz wrócą do domu faktycznie zmęczeni. A niedziela to czas, jaki spędza się wspólnie, zatem przyjemnie jest porozmawiać o planach na wakacje. W szczególności wartym polecenia kierunków urlopowych są Ateny.

Są kolebką cywilizacji, gdzie można podziwiać starożytne ruiny oraz napawać się widokami ze wzgórz, z których zobaczymy panoramę miasta. Najważniejszym punktem, jaki zaliczają praktycznie wszyscy turyści, jest niewątpliwie Akropol.

Czy ta problematyka Cię wciąga? Jeśli tak, to przejrzyj link (http://baltic-park.com.pl/kontakt_z_nami.htm), pod jakim znajdziesz potrzebne Ci informacje – sprawdź, że Cię zainteresują na długo.

Znajdziemy tam kilka budowli, a mianowicie m.in. Partenon, świątynię Ateny, Propyleje, czyli marmurową bramę wejściową, przez którą wchodzimy na Akropol, jak również Erechtejon, który jest ruinami świątyni Ateny i Posejdona (sprawdź ciekawe informacje). Ruiny na pewno wywrą na nas wielkie wrażenie, ale pamiętajmy, że jeżeli wyjeżdżamy tam w czasie letnim, może doskwierać nam słońce. Zatem weźmy należyte okrycia na głowę oraz ramiona, w przeciwnym przypadku dalsza część urlopu może nie być dla nas najmilsza.

Warszawa

Źródło: pixabay.com

W Atenach trzeba też wybrać się na Monastiraki, plac z gąszczem uliczek, na jakich umiejscowione są liczne sklepiki oraz kramy, a także klimatyczne restauracje. Zakupimy tam pamiątki, a potem będziemy mogli zrelaksować się przy kawie Frappe. To oczywiście wyłącznie 2 naczelne atrakcje Aten, dalsze zwiedzanie zaplanujemy samemu, ponieważ niektórzy wolą odrobinę poleżeć na plaży, a inni chcą po prostu leniwie spacerować greckimi uliczkami.

Grecja

Autor: Mike Dobson
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dostać się do Aten? Najszybsza i najmniej nieznośna będzie opcja podróży samolotem.

Warszawa oraz kilka innych większych miast Polski posiadają własne lotniska, toteż bez kłopotu dostaniemy się na jedno z nich oraz będziemy mogli jechać na wakacje marzeń (kliknij). Jeżeli nie kupujemy wczasów w biurze podróży, ale organizujemy wypoczynek na własną rękę, dobrze wcześniej rozejrzeć się za biletami. Przez to oszczędzimy na podróży i będziemy mogli przeznaczyć większą kwotę na atrakcje podczas wczasów.