Jeżeli w naszym związku nie najlepiej się sprawy mają, to musimy udać się na terapię dla par

W obecnych czasach ludzie żyją szybko i w sposób raczej egoistyczny, wobec tego także nie mają cierpliwości do naprawiania relacji.
Nastały takie czasy, że łatwiej bywa skończyć związek oraz poszukiwać czegoś nowego, niż chcieć rozwiązywać konflikty.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie są większymi egoistami, którzy przedkładają swe potrzeby nad potrzeby bliskich. Stąd bierze się coraz częstsza niechęć do ustępstw. Do tego dochodzi szybkie życie, które powoduje, że mąż i żona rzadko spędzają ze sobą czas. I tak zazwyczaj zaczyna się niejeden kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko zakończy. Możemy dać sobie spokój i każdy pójdzie w swoją stronę albo można walczyć o naszą miłość. Warto podjąć trud oraz iść na terapię. Tam pod czujnym okiem fachowca będziemy mogli powiedzieć, co leży nam na sercu. Jednak będzie trzeba wysłuchać również wersji drugiej strony. Psycholog zadba o to, żeby w czasie spotkania nie było wrzasków oraz przekleństw. Jako osoba z zewnątrz będzie mógł mieć świeże spojrzenie na sprawę i jego komentarze z reguły będą trafiać w same sedno. Terapia może trwać długo i trzeba być tego świadomym. Musimy dać sobie czas. Porozumienie może powstawać w bólach, ale warto będzie podjąć ten wysiłek, szczególnie jeśli mamy dzieci i nie chcemy niszczyć rodziny. Nie zapominajmy, by na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.

Powinniśmy dać również możliwość drugiej stronie, aby odpowiedziała na nasze oskarżenia.

Hej, sprawdź to (http://www.medycynaistomatologia.pl/pulmonolog-lodz.html), jeśli do tej pory nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Tak powstaje dialog, który jest fundamentem każdego trwałego związku. Możliwe że nauczymy się kłócić konstruktywnie.