Jak możesz przygotować się do zabiegu wyeliminowania ósemek?

Opinia, iż wyrywanie ząbków mądrości należy do nadzwyczaj trudnych zabiegów stomatologicznych, jest wśród pacjentów dość częsty.
Sporo pacjentów przyjmuje za rzecz pewną, iż wyrywanie ósemek jest krwawa, bo „tak daleko położone zęby ciężko jest znieczulić”.

Kolekcja biżuterii

Autor: Avando PR
Źródło: Avando PR
Tymczasem należy sobie uświadomić, iż dla dentystów usuwanie ósemek jest dosyć często przeprowadzanym zabiegiem. Rzecz jasna – jak w razie wszelkiej interwencji chirurgicznej – mogą zdarzyć się kłopoty jak też powikłania, niemniej jednak absolutnie nie są one normą. Z tej przyczyny zamiast panikować, trzeba pogadać z medykiem na temat przewidywanego zabiegu i brać pod uwagę jego zaordynowania.
Prawdopodobnie przed zabiegiem doktor poprosi Cię o wykonanie tzw. zdjęcia pantomograficznego. Będzie to rentgenowskie zdjęcie pokazujące obie szczęki równocześnie, które umożliwi doktorowi ocenę umiejscowienie zęba, uwidacznia przebieg korzenia etc. Ażeby wykonać takie zdjęcie, niezbędne jest skierowanie. Poproś medyka o takie wyznaczenie terminu zabiegu, byś miał w zapasie 3 dni na potencjalną kontrolę w wypadku wystąpienia niepożądanych oznak. Najogromniejsze obrzmienie po zabiegu występuje najczęściej w 3 dobie po operacji – dobrze byłoby, ażeby nie była to dajmy na to niedziela. Gdy chorujesz na cukrzycę albo posiadasz ogromną skłonność do krwawień, umów termin operacji na poranne godziny. Jeśli jesteś nałogowym palaczem, zakup preparat uśmierzający nikotynowy głód.

By nie doprowadzić do pogmatwania, którym jest tzw. przesuszony zębodół, nie powinieneś palić po ekstrakcji przez przynajmniej dwanaście godzin.

Jeżeli masz ochotę przeczytać więcej informacji na opisywany w tym tekście temat, to zobacz tutaj bez ociągania uzupełniające informacje.

Stawiając na środek jaki wspomaga rzucanie palenia, kup plastry.