Co zrobić, gdy chcemy uzyskać piękny uśmiech?

Implanty zębowe to nowoczesny i optymalny sposób na całkiem nowy i piękny uśmiech. Obecnie w czasie wizyty u stomatologa jesteśmy postawieni przed wyborem implantów tytanowych albo cyrkonowych.
Implanty tytanowe na rynku istnieją już od niezwykle dawna.

laser

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei cyrkonowe implanty jest to nowość, która bardzo prędko zyskuje na popularności. Implanty tytanowe zastosowane po raz pierwszy były w 1965 r. przez szwedzkiego profesora. Od tamtego czasu z tej metody korzysta bardzo dużo ludzi.

Jeżeli fascynuje Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę, która podnosi analogiczne wątki, także będą z pewnością ciekawe.

Tytan jest to surowiec zapewniający długotrwały czas użytkowania. Co poniektórzy z pacjentów mają jednak obawy, które wiążą się z estetyką takiej metody. Tytan występuje w srebrno-szarym kolorze. Wieloletnie obserwacje pokazały, że przy metodzie takiej może z czasem dojść do małego obniżenia się linii przyzębia, które odsłaniają implant. Należałoby także wiedzieć na czym polega wszczepienie implantu. Po umieszczeniu wszczepu do kości, ma miejsce później proces integracji kostnej tkanki z tytanową nawierzchnią implantu. W przypadku, kiedy zastosowana jest metoda implantologii jednofazowa, operowany po zabiegu zaopatrzony jest w korony lub mosty tymczasowe. To powoduje, że zabieg jest niezauważalny dla postronnych ludzi. Jeśli zainteresowały Cię implanty Wołomin jest miejscem, gdzie odnajdziesz właściwą klinikę stomatologiczną, która zapewni Ci śliczny uśmiech.

Po zabiegu lekarz zalecić może papkowatą dietę, w czasie jakiej będziemy musieli stronić od twardego jedzenia nawet przez parę miesięcy. Tego typu zabieg może przeprowadzony być w czasie jednej wizyty. Właściwości implantu sprawiają, że taki proces leczenia nie zajmuje dużo czasu. Przygotowana tytanowa powierzchnia implantu jest dosyć szorstka. Jest specjalnie wytrawiona do stymulowania wzrostu kości oraz przyspieszenia gojenia się. Pozwala to na skrócenie czasu leczenia.

Pewien czas temu na rynku pojawiła się alternatywa dla tytanowych implantów. Są to implanty cyrkonowe. Te implanty są nazywane również ceramicznymi i są najświeższą oraz najbardziej estetyczną formą implantów.