Często słyszymy od doktora, że mamy niedobory witamin — powinniśmy je zatem suplementować

Zbyt niski poziom przeróżnego typu witamin oraz mikroelementów może fatalnie wpływać na nasze ciało. Trzeba temu przeciwdziałać.
Są osoby, które konsekwentnie sprzeciwiają się łykaniu nawet niewielkich pastylek.

specyfiki

Autor: @LIQUIDBONEZ
Źródło: http://www.flickr.com
Twierdzą, że korzystniej jest jeść zdrowe dania. Jednak zwykle jest tak, że jest to niewykonalne, gdyż zbyt dużo różnych artykułów trzeba byłoby zjeść, żeby nasze wyniki morfologii były idealne. Na dodatek niektórych witamin nie da się dostarczyć organizmowi razem z posiłkami. Dobrym przykładem będzie tu witamina D. Organizm produkuje ją w czasie wystarczająco długiego grzania się w słońcu. Niestety w Polsce mamy zbyt mało słonecznych miesięcy. Przez to zimą suplementacja tej witaminy wydaje się być potrzebne dla zdrowia. Podobnie jest z innymi witaminami albo na przykład z potasem. Musimy zatem udać się do apteki i poprosić farmaceutę o zweryfikowanie, który suplement będzie dla nas najlepszy. Chodzi o to, aby przykładowo jedna tabletka miała znaczną dawkę potrzebnych mikroelementów. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni do tego, by każdego dnia łykać garści tabletek. Niektóre firmy rozdzielają także suplementy według płci.

Czy niniejszy wpis jest dla Ciebie cenny? Jeżeli tak, to bez wątpliwości zainteresuje Cię też to wiarygodne źródło (http://www.dommuzykaseniora.pl/fundacja/) – traktuje o zbliżonej problematyce.

Inny komplet różnych składników potrzebuje przecież kobieta, a inny — mężczyzna.

Latem można brać tabletki z mniejszym składem, ponieważ można jeść dużo świeżych owoców i warzyw. Jednakże zimą musimy o nich pamiętać i brać je regularnie, by wspomóc swe zdrowie. Nasz organizm na pewno będzie nam wdzięczny za szybką pomoc.