Niejedna kobieta powinna dbać o własne zdrowie oraz raz na jakiś czas zapisać się do ginekologa

ginekologia to niebywale poważny dział medycyny, który nie powinien być tematem tabu dla kobiet.
Badania wskazują na to, że Polki nie czują potrzeby chodzić do ginekologa.

Warszawa

Autor: Radek Kołakowski
Źródło: http://www.flickr.com

Duża część z nich (szczególnie tyczy się to kobiet, które żyją w wioskach) spotyka ginekologa pierwszy raz dopiero wtedy, kiedy spodziewa się dziecka.

Niezbędna będzie Ci najnowsza treść (https://zdrowe-jelita.com/badania/test-na-nietolerancje-laktozy/) pewnego postu? Pewnie pragnąłbyś użyć faktów, które zamieściliśmy na kolejnej witrynie. Zachęcamy!

To po prostu za późno. Ginekolog jest lekarzem podobnie jak okulista czy kardiolog. Nie wolno się bać. Jeżeli przynajmniej raz w roku robimy ogólne badania krwi i wzroku, to także wizyta u ginekologa powinna stać się dla nas normą. Nastolatki na pierwszą wizytę powinna zaprowadzić mama. Będzie jej wówczas lżej. Wobec tego czasami jest tak, że matka oraz córka leczą się u tego samego ginekologa. Jeżeli doktor jest profesjonalny i czujemy się przy nim spokojne, to nie powinniśmy go zmieniać. Może on nawet poprowadzić naszą ciążę. W tym ważnym okresie potrzebujemy doprawdy najlepszej opieki. Nie wolno dopiero wówczas gorączkowo poszukiwać dobrego fachowca. Dobrze byłoby, by był to gabinet prywatny, ponieważ tam nie będzie trzeba oczekiwać w niekończących się kolejkach. Jeśliby działo się coś niepokojącego, to od razu będziemy przyjęci przez doktora. Dostaniemy również listę, które badanie musimy zrobić oraz w którym tygodniu ciąży. To istotne, ponieważ jest tego sporo i można o czymś zapomnieć.

Zwłaszcza jeżeli jest to nasza pierwsza ciąża i czujemy się zdezorientowane. Profesjonalny lekarz powinien również z nami dużo rozmawiać i wyjaśniać różne kwestie.