Ćwiczenia są ważne dla każdego niezależnie od wieku — w szczególności jeżeli prowadzimy siedzący tryb pracy

Niejeden lekarz i rehabilitant powie nam bez ogródek, że trzeba się ruszać, żeby za kilka lat nie czuć bólu pleców i szyi.
Częste ćwiczenia są niezwykle ważne dla każdego człowieka.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba pewnie nikomu powtarzać, że siedzący tryb życia nie wydaje się być optymalną opcją dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli jednakże ślęczymy non stop przed laptopem, to powinniśmy wieczorem udać się na jakiś trening.

Opisany temat opisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się ten opis. Daj nam znać – przejdź do strony protetyka wałbrzych !

Nie musi być to nic drogiego. Możemy udać się ze znajomymi z biura na siłownię lub sami na basen. Wszystko zależeć będzie od tego, co sprawia nam radość. To musi być nasza najważniejsza wskazówka, jeśli mamy plan, by zacząć się ruszać. Bezsensowne będzie zmuszanie się do czegoś. Jeśli będziemy ćwiczyć na siłę, to i tak po jakimś czasie to rzucimy, bo będziemy szukać jedynie wymówek. Zatem zabierzmy się za to, co sprawia nam radość, ale co także uruchomi nasze ciało. Pamiętajmy tylko o tym, żeby nie przeciążyć się już pierwszego dnia. Mądrzej będzie zaczynać małymi kroczkami i powoli zwiększać liczbę kilometrów lub obciążenia na siłowni. Kluczowe jest to, abyśmy trenowali często. Kilka razy w tygodniu to podstawa. Można dla przykładu zapisać się na aerobik w fitness clubie. Jeśli czujemy, że będzie nam lepiej w grupie lub potrzebujemy motywacji i trenera, to nie bójmy się tego.

Trening, który zamęczy nas w zdrowy sposób, ulepszy naszą kondycję i uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy wtedy uśmiechnięci, a nasz organizm będzie zdrowy — zwłaszcza plecy.