Home » Uncategorized » Jakie badania można wykonać w klinice okulistycznej?

Jakie badania można wykonać w klinice okulistycznej?

klinika okulistyczna kraków
Choroby oczu to niezwykle często spotykana i niemiła dolegliwość. Jakakolwiek wada wzroku znacznie utrudnia poprawne życie, a często także jest powodem utrudnień w wykonywaniu pracy.

klinika okulistyczna kraków
Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją zawody, które wymagają perfekcyjnego wzroku. Dotyczy to nie tylko przykładowo lotników.
para
Autor: JKehoe_Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście aktualnie wiele wad widzenia można by efektywnie usuwać. Takie przypadłości jak jaskra czy też choroby siatkówki można by leczyć w specjalnych klinikach okulistycznych. Znajdą tam także pomoc ludzie cierpiący na standardową krótkowzroczność czy dalekowzroczność. W tego typu klinikach wykonywane są operacje o nazwie laserowa korekcja wad wzroku. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych ludzi, którzy wykonują takie zawody jak kierowca czy też wykładowca. Jeśli interesuje Cię klinika okulistyczna Kraków to miejsce, w którym ją znajdziesz. Naturalnie przy klinice mieści się także salon optyczny (www.optyk.wroc.pl/), więc jeżeli chciałbyś wyłącznie zmienić okulary, to możesz to zrobić także w tym miejscu. Jednak propozycja kliniki jest naturalnie o wiele bogatsza.
Najważniejsze w klinice jest przeprowadzanie różnego rodzaju badań. Dla przykładu w lampie szczelinowej wykonywana jest ocena przedniego odcinka gałki ocznej. Ponadto w takiej klinice można by wykonać badania ostrości wzroku czy ciśnienia wewnątrzgałkowego. Do takiego ostatniego badania mogłaby posłużyć metoda aplanacyjna lub bezkontaktowa. Osoby zainteresowane mogłyby tam poza tym wykonać takie badania pomocnicze jak badanie OCT, tachymetria czy też USG oka.

Wszystkie kontrole przeprowadzane są przez wyszkolony personel, który ma najnowocześniejszej generacji urządzenia. Są to przykładowo mikroskop endotelialny czy też tomograf.