Home » Uncategorized » Sezam typu łuskanego – czyli, zdrówko zawarte wewnątrz jednej spośród najbardziej starych przypraw na globie

Sezam typu łuskanego – czyli, zdrówko zawarte wewnątrz jednej spośród najbardziej starych przypraw na globie

powiększenie - zdrowie
Sezam dla wielu spośród nas samych, w szczególności tych, którzy to wewnątrz obecnej chwili są w okolicy trzydziestego roku egzystencji – kojarzy sezam z “sezamkami”, a więc niedużymi płatami sezamu po oblewanego i oklejonego w płaskie prostokąciki przez miodzik.

Dla sporej liczby z nas był – (laserowa korekcja wzroku – przejdź) to przysmaczek dzieciństwa, choć dla niektórych wspomniany smaczek był niezbyt przyjemny – jak to zwykle bywa, zdania bywają “podzielone”. Wewnątrz konkretnej chwili, sezam nadal istnieje (także we wspomnianej wyżej formie), jednak częściej jest stosowany w kuchni typu ekologicznego, gdyż owe ziarno jest samiutkim zdrówkiem oraz doskonałą przyprawą…

powiększenie - zdrowie
Autor: Bernt Rostad
Źródło: http://www.flickr.com
Sezam, a w szczególności interesujący nas dzisiaj sezam łuskany, to jak napomknęliśmy wyżej ziarno, o którym pierwsze wzmianki (a dokładnie o jego uprawie) bywają napotykane wewnątrz dziełach pozostałych po Babilonie, gdzie był on nazywany “przyprawą bogów”. W rzeczywistości jednakże nikt nie ma pojęcia, kiedy się on ukazał oraz gdzie. Wiadomo jednakże, że bywa to pojedyncza spośród najstarszych roślin rodzaju oleistego, która nie posiada konserwantów i jest w pełni ekologicznym produktem. Choć wiele osób o tej rzeczy nie ma pojęcia, sezam jest przyprawą, która to w rzeczywistości nadaje się do niemalże każdego rodzaju potrawy, bywa używany w wytwórstwie pieczywa czy słodyczy, a nawet można nią po przyprawiać mięsko (dla przykładu dodać do panierki), czy też rybkę (nadaje się nawet i do surowej ryby, czyli sushi).

W uzależnieniu od tej rzeczy, jak sporo chcemy wykupić, sezam łuskany kosztuje zwykle w okolicy 2,50 zł za 150 gram produktu. Kupić go możemy bez problemu w sieci, albo w sklepach wraz ze zdrową żywnością.