Home » Uncategorized » Jak troszczyć się o uzębienie? Podstawowe reguły

Jak troszczyć się o uzębienie? Podstawowe reguły

klinika stomatologiczna
Jaśniejący uśmiech prezentujący bielutkie zęby to nie wyłącznie atrybut człowieka sukcesu, ale i mrzonka niejednej z nas.
Zapobieganie próchnicy jak też pozostałym schorzeniom ząbków polega za każdym razem na tym samym – najistotniejszą rolę odgrywa tutaj codzienna higiena jamy ustnej.

klinika stomatologiczna
Autor: Sxc.hu
Źródło: Sxc.hu
Istotne jest też zredukowanie konsumpcji produktów mieszczących cukier, gdyż jest on podstawowym pożywieniem mikroorganizmów próchnicotwórczych. Codziennym oraz znanym od lat zabiegiem jest czyszczenie zębów szczoteczką a także pastą przez plus minus trzy minuty – przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej każdorazowo po posiłku. Możemy używać elektrycznej szczoteczki albo manualnej, wybór zależy od naszych preferencji – stomatolodzy twierdzą, że każda z nich dosyć dobrze spełnia swoją funkcję, jeśli tylko myjemy zęby stosownie długo a także robimy to dokładnie.
Zielone jabłka, dieta
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Szczoteczkę należy wymieniać co kwartał, bo po tym czasie traci ona swe początkowe właściwości, włosie odkształca się i gorzej czyści uzębienie. Mnogie mikroorganizmy razem z drobinami pożywienia zbierają się także na języku i tworzą osad, jaki powinniśmy wyeliminować. Poniektóre szczotki do zębów posiadają na główce specjalną powierzchnię czyszczącą, jaka przeznaczona jest właśnie do czyszczenia powierzchni języka. Szczoteczka jednak nie oczyści gruntownie wszelkich międzyzębowych przestrzeni, szczególnie, kiedy zęby znajdują się blisko siebie. Do takowych zadań służy nitka stomatologiczna, nierzadko fluorowana, jakiej używamy przed bądź po szczotkowaniu zębów.

Każdą powierzchnię międzyzębową warto czyścić nieużywaną częścią nici, aby nie przenosić mikroorganizmów w kolejne miejsce. Klinika stomatologiczna to miejsce, które warto odwiedzić przynajmniej raz na 6 miesięcy.